Były Paczkomaty, Pralniomaty i Coolomaty. Teraz czas na Węglomaty

Dodane: 07.03.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Automatyzacja procesu sprzedaży coraz częściej jest celem twórców innowacyjnych produktów. Po Paczkomatach, Pralniomatach czy Coolomatach przyszedł czas na Węglomaty. Za pomocą tych nowych urządzeń możemy zamówić dostawę taniego opału do naszego domu.

Na zdjęciu: Węglomat | fot. taniopal.pl

Przyśpieszyć proces sprzedaży

Za pomocą Paczkomatów możemy odbierać zamówioną przesyłkę o dowolnej porze. Pralniomaty pozwalają zamówić wypranie np. naszej brudnej koszuli, którą możemy zostawić w maszynie i w tym samym miejscu odebrać ją dzień później. Dzięki Coolomatom możemy o dowolnej porze odebrać zamówione świeże produkty, które są przechowywane w specjalnych maszynach chłodzących. Te wszystkie urządzenia ułatwiały życie klientom, może dlatego przyszedł czas na Węglomaty, które nieco różnią się od pozostałych. Nowe urządzenie pozwoli w dowolnym sklepie złożyć zamówienie na dostawę opału np. ekogroszku.

Proces realizacji zamówienia przebiega kilkuetapowo. Najpierw klient wybiera rodzaj opału, który potrzebuje, wpisuje dane dostawy i po otrzymaniu zwrotnego esemesa opłaca zamówienie w kasie sklepu, w którym znajduje się automat. Po zapłaceniu zamówienia, system wysyła informację o przejściu do kolejnego etapu i znajduje najbliższy miejscu dostawy magazyn z opałem. To właśnie z niego zostanie wysłana pod drzwi klienta paczka. Węglomat powstał po to, by przyśpieszyć cały proces związany z kupowaniem węgla czy ekogroszku.

Na razie tylko w Biedronce

Spółka Tani Opał wprowadziła Węglomaty jako kolejny element rozwoju dystrybucji swojego produktu. Jak widać po prowadzonych profilu na fanpejdżu od ponad trzech lat prowadzi kampanię promującą zamawianie taniego opału przez internet. We wrześniu 2012 roku prowadziła konkurs na najlepszą nazwę dla nowej spółki, w którym co tydzień losowano tonę opału. Wygrywały osoby, które podała ciekawe propozycje nazwy. Przy wprowadzaniu kolejnych możliwości zamawiania swoich produktów również prowadziła konkursy. A opcji złożenia zamówienia firma Tani Opał ma dużo.

Oprócz zamówienia opału przez sklep internetowy, klienci mogą kupić towar przez infolinię, czy w stacjonarnych sklepach. Węglomaty mają jeszcze bardziej ułatwić zakup opału w workach z darmową dostawą pod wskazany adres. Nowe automaty na razie działają w wybranych sklepach Biedronka, ale z czasem mają zostać wprowadzone do kolejnych sieci marketów. Projekt jest na razie w fazie testów, dlatego firma udostępniła do sprzedaży za pomocą Węglomatów tylko dwa produkty firmy: ekogroszek i węgiel orzech pakowane w 10-cio kilogramowych workach. Urządzenie zaprezentowano m.in. na Targach Bricomarche Poznań 2016 w minionym miesiącu.