Były prezes mBanku będzie doradzać Coinfirm

Dodane: 09.08.2018

Adam Sawicki

Udostępnij:

Mariusz Grendowicz, były prezes mBanku dołączył do rady doradczej polsko-brytyjskiego startupu Coinfirm. Wesprze go w tworzeniu rozwiązań dla bankowości, ubezpieczeń i usług finansowych, wykorzystujących technologię blockchain.

Na zdjęciu: Paweł Kuskowski, CEO Coinfirm

Obszary współpracy 

– Branża finansowa podlega ciągłym zmianom, spowodowanym między innymi przez dynamiczny rozwój firm z obszaru FinTech, jak również ewoluujące regulacje prawne. Nowe technologie, jak między innymi blockchain, mogą być rozwiązaniem wielu tych wyzwań. Współpracując z Coinfirm będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie i zrozumienie wyzwań branży finansowej, aby tworzone oprogramowanie w pełni odpowiadało potrzebom banków, czy ubezpieczycieli – mówi Mariusz Grendowicz. 

Nowy członek rady doradczej (ang. advisory board) to jeden z najbardziej utytułowanych polskich managerów na rynku finansowym. Pełnił funkcję prezesa mBanku, wiceprezesa BPH i prezesa polskiego oddziału ABN AMRO. Zasiadał także w radach nadzorczych wielu spółek. Współpracował między innymi z Avivą, WWF, MCI i z Getin Noble Bank.

Pomoc doradców

– Dzięki rozległej wiedzy i doświadczeniu Mariusza Grendowicza w kierowaniu i nadzorowaniu największych instytucji finansowych, będziemy mogli tworzyć produkty jeszcze lepiej przystosowane do realiów branży finansowej i wdrażać coraz więcej rozwiązań opartych na technologii blockchain, które pozwolą tym organizacjom zwiększyć bezpieczeństwo i transparentność świadczonych usług – mówi Paweł Kuskowski, CEO i współzałożyciel Coinfirm.

Jego zdaniem, nie ma w Polsce „zinstytucjonalizowanego podejścia do doradców, którzy posiadają ogromne doświadczenie i maja ochotę dzielić się nim z młodymi firmami”. Dodaje, że z drugiej strony same młode firmy nie myślą o tym, aby korzystać z pomocy zagranicznych doradców, nawet jeśli planują ekspansję międzynarodową albo myślą o budowaniu globalnych produktów. 

Sukces dzięki wsparciu 

– Często wiedza dostarczana przez doradców pozwala ominąć kilkuletni proces budowania biznesu, przez który doradcy już przechodzili i tym samym uniknąć wielu błędów – wyjaśnia Paweł Kuskowski. Dlatego oprócz Mariusza Grendowicza w radzie doradczej Coinfirm znajdują się między innymi Ruth Wandhofer z Citigroup, Julian Johnson, niegdyś związany z Oracle i Microsoft oraz Harry Saito, były dyrektor w KPMG.

Przypomnijmy, że na początku minionego roku polsko-brytyjski startup pozyskał 3 miliony złotych. Zdobyte wówczas finansowanie miło wesprzeć globalną ekspansję Coinfirm oraz pozwolić na rozwój centrum R&D skoncentrowanego na rozwiązaniach wykorzystujących technologię blockchain.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem