Były szef Apple w Europie, Pascal Cagni, zainwestuje 88 mln dolarów w startupy

Dodane: 04.06.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Były szef Apple w Europie, Pascal Cagni, zebrał 88 mln dolarów na inwestycje w ramach swojej firmy venture, C4 Ventures. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie przedsiębiorców, którzy udowodnią, że są w stanie przetrwać i wyróżniać się w czasach koronawirusa.
Jak podaje serwis cnbc.com, mimo trwającego kryzysu, który mocno odbił się na gospodarkach na całym świecie, Cagni uważa, że niektóre firmy rozpoczynające teraz swoją działalność będą rozwijać się po pandemii i jest gotów wykorzystać ich sukces. – Byliśmy przekonani, że powinniśmy, zgodnie z planem, pozyskać i uruchomić kapitał w tym okresie – powiedział Cagni podczas rozmowy z CNBC.

Cagni był szefem Apple w Europie od 2000 do 2012 roku. Zatrudniony przez zmarłego Steve’a Jobsa, Cagni rozpoczął pracę nad C4 Ventures w ciągu kilku miesięcy od opuszczenia Apple. – Po wypraniu mózgu przez Apple, musiałem otworzyć swój umysł na resztę świata – powiedział Cagni. Jego fundusz do tej pory wsparł już ponad 30 firm działających na rynku sprzętu, handlu i mediów cyfrowych. Każda inwestycja to zazwyczaj około 3,4 miliony dolarów.

Biznesmen zanim podejmie decyzję o wsparciu konkretnej firmy lubi poznać ludzi, którzy je reprezentują. W rozmowie z cnbc.com podkreślał, że pyta takie osoby o to skąd pochodzą i co napędza je do działania. Według niego inwestor powinien zrozumieć historię człowieka, który przychodzi do niego po wsparcie.

30 lat doświadczenia

Na pytanie, co odróżnia C4 Ventures od innych firm inwestycyjnych z branży technologicznej, Cagni wskazuje na swoją głowę. – Spójrzcie na moje siwe włosy. To co ja wnoszę do tej firmy to 30 lat doświadczenia. Zbudowaliśmy prawdziwą historię sukcesu z Apple w Europie – powiedział biznesmen.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem