Campus Warsaw ogłasza listę rezydentów i finalistów programów wsparcia startupów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Campus Warsaw ogłosił listę startupów, które przez najbliższe 6 miesięcy będą korzystać z bezpośredniego wsparcia i przestrzeni w ramach programu Campus Residency. Przedstawił także listę firm, które wezmą udział w programie Launchpad Accelerator rozpoczynającym się 2-tygodniowym akceleratorem.

Campus Warsaw stale się rozwija – kilka tygodni temu przeniósł się do nowej przestrzeni, a przez najbliższe dwa dni będzie gospodarzem spotkania międzynarodowych inwestorów ze startupami z Europy Środkowo-Wschodniej − CEE All Stars, największego wydarzenia fundraisingowego w tej części kontynentu.

Campus Warsaw to prowadzona przez Google przestrzeń dla startupów technologicznych. Przedsiębiorcy mogą w niej zdobywać wiedzę, wymieniać się doświadczeniami i tworzyć firmy technologiczne, także takie o zasięgu globalnym. − Campus ma obecnie ponad 12 tys. członków, przeniósł się do nowego, większego budynku i, podobnie jak startupy, sam wchodzi na nowy etap rozwoju − mówi Rafał Plutecki, szef Campus Warsaw. − Obecnie skupiamy się na trzech filarach działalności. Pierwszy to bardziej bezpośrednie wsparcie startupów poprzez programy takie jak Campus Residency. Drugi to działanie jako ambasador całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, co świetnie pokazuje wydarzenie CEE All Stars. Wreszcie trzeci to wsparcie w globalnym rozwoju spółek poprzez jeszcze ściślejszą współpracę z partnerami zewnętrznymi.

Google niedawno ogłosił trzy darmowe programy wsparcia startupów typu equity-free, kierowane do firm na kolejnych stadiach rozwoju: Launchpad Start, Campus Residency i Launchpad Accelerator. Dwa pierwsze z nich odbywają się w przestrzeniach Campus Warsaw.

Campus Residency to trwający 6 miesięcy program dla startupów w fazie wzrostu. Daje im możliwość skupienia się na swojej działalności, jednocześnie oferując dostęp do specjalistycznej wiedzy mentorów i ekspertów Campusu oraz darmową przestrzeń do pracy. Do pierwszej edycji Campus Residency zakwalifikowały się firmy, które w najbliższych tygodniach rozpoczną pracę w Campus Warsaw. Poniżej ich pełna lista:

 • Autenti − platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet,
 • theConstruct − platforma do projektowania i przeglądania projektów w wirtualnej rzeczywistości,

 • Oscar Senior − czeska platforma umożliwiająca seniorom dostęp do opieki i innych usług,
 • OvuFriend − platforma dla kobiet starających się o dziecko,
 • Xchanger.io − platforma wymiany walut online dla firm,
 • Yestersen − platforma z przedmiotami vintage,
 • Quotiss − narzędzie do zarządzania cenami frachtu morskiego,
 • WealthArc − platforma wspierająca firmy inwestycyjne w zarządzaniu portfelami,
 • UserEngage − narzędzie do automatyzacji marketingu w czatach i mailach,
 • Kredytmarket − platforma udzielająca firmom kredytów przez internet.
 • Launchpad Accelerator to trwający 6 miesięcy międzynarodowy program akceleracyjny organizowany przez globalny zespół Google Developers dla szybko rosnących startupów z potwierdzoną historią sukcesów rynkowych (tzw. scale-ups), które chcą dotrzeć do kolejnego miliona użytkowników. Program rozpoczyna się 2-tygodniowym akceleratorem w Dolinie Krzemowej. Po raz pierwszy objął firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Zakwalifikowały się do niego:

  • DrOmnibus (Polska) − multimedialne narzędzie wspierające edukację i terapię dzieci z zaburzeniami rozwoju i/lub zachowania (autyzm, zespół Downa, ADHD),
  • Gamee (Czechy) − społecznościowa platforma dla graczy,
  • Spendee (Czechy) − narzędzie do zarządzania finansami online,
  • PublishDrive (Węgry) − platforma dla wydawców książek online.

  Na Campusie odbyła się już również pierwsza edycja programu Launchpad Start − tygodniowego, intensywnego programu szkoleniowego dla startupów we wczesnej fazie rozwoju. W ciągu tygodnia zakwalifikowane firmy wzięły udział w kilkunastu szkoleniach i skorzystały z pomocy 43 mentorów z 7 krajów.

  Przez najbliższe dwa dni w Campus Warsaw odbywa się CEE All Stars, wydarzenie zorganizowane przez 12 hubów co-workingowych z 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W spotkaniu weźmie udział ponad 40 startupów i 25 inwestorów z całej Europy. − CEE All Stars pokazuje, jak dużą siłę daje konsolidacja. W jednym miejscu udało się nam zgromadzić czołowe startupy z regionu i przyciągnąć międzynarodowych inwestorów. To wydarzenie, z którego uczestnicy będą wyjeżdżać z podpisanymi umowami inwestycyjnymi − mówi Rafał Plutecki.

  W Campus Warsaw odbywają się też setki wydarzeń organizowanych przez członków społeczności oraz partnerów, w tym największe programy akceleracyjne. Startupy zrzeszone w ramach Campus Warsaw utworzyły ponad 621 miejsc pracy i od otwarcia Campusu, w listopadzie 2015 roku, pozyskały fundusze przekraczające 22,6 mln zł. Więcej informacji można znaleźć w dorocznym raporcie Campus Warsaw. 

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem