Caritas Polska uruchamia aplikację dla imigrantów i uchodźców. Pomoże im znaleźć schronienie

caritas polska uruchamia aplikacje dla imigrantow i uchodzcow pomoze im znalezc schronienie
Udostępnij:
Każdego roku Caritas Polska pomaga mniej więcej 2 tys. imigrantów. Ze względu na rosnącą liczbę osób, które szukają schronienia w Polsce, uruchamia dedykowaną im aplikację mobilną. Dzięki niej znajdą informacje o pomocy prawnej, socjalnej i medycznej.

Pierwsze Kroki w Polsce 

– Jednymi z największych problemów migrantów i uchodźców są zagubienie i brak informacji, dlatego chcieliśmy dać im praktyczne narzędzie, z którego zawsze będą mogli skorzystać w dostępnym dla siebie języku – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. Rozwiązaniem tym ma być aplikacja „Pierwsze Kroki w Polsce”, którą można pobrać ze sklepu Google Play i App Store’a. 

Program ten dostępny jest w czterech wersjach językowych: arabskiej, rosyjskiej, angielskiej i polskiej. Jego pomysłodawcy tłumaczą, że za pośrednictwem aplikacji będą pomagać nowo przybyłym w odnajdywaniu się w Polsce. Dzięki narzędziu imigranci i uchodźcy znajdą informacje między innymi o pomocy prawnej, socjalnej i medycznej, na którą mogą liczyć po przybyciu. 

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 

Według Caritas Polska, uruchomienie aplikacji „Pierwsze Kroki w Polsce” jest odpowiedzią na problem rosnącej liczy cudzoziemców, którzy uciekających przed wojną i szukają schronienia w Polsce. Co roku organizacja ta pomaga mniej więcej 2 tys. osób znaleźć azyl w sześciu wyspecjalizowanych placówkach pomocy imigrantom i uchodźcom. 

Aplikacja powstała przy okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźca, który obchodzony jest 15 stycznia. W realizacji projektu udział wziął Urząd ds. Cudzoziemców, a przedsięwzięcie jest częścią programu „Nowy Dom Polska” i jest finansowane ze środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji.