Carlleo chce zmienić rynek części samochodowych

Dodane: 12.09.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Jeden z najważniejszych segmentów branży motoryzacyjnej – rynek części – przechodzi rewolucję! Od teraz właściciele warsztatów samochodowych oraz serwisów mogą zamawiać nowe podzespoły bez pośredników czy zbędnych umów.

Wszystko za sprawą platformy Carlleo.pl – pierwszej tak innowacyjnej usługi w Europie.

Na zdjęciu: Jakub Tyklewicz, Menager w firmie Carlleo.pl

Carlleo.pl, to platforma porządkująca rynek nowych części samochodowych. Pierwszym rynkiem na którym użytkownicy uzyskali dostęp do platformy jest Polska. Z usługi każdego dnia korzysta ponad 100 firm z branży motoryzacyjnej. Dotychczasowi użytkownicy dokonali już za jej pośrednictwem transakcji o łącznej wartości przekraczającej 1 000 000 zł netto. – Platforma ułatwia pracę serwisom i warsztatom mechanicznym – mówi Jakub Tyklewicz, Menager w firmie Carlleo.pl.

– Odbiorcy poszukujący części mają do dyspozycji wielu dostawców z całej Polski w jednym miejscu. Warsztat może wybrać dowolną ofertę, samodzielnie decydując, która z przedstawionych propozycji mu odpowiada. Nasza usługa daje również możliwość rzetelnej oceny zarejestrowanych w nim dostawców pod kątem działania oraz rozliczeń – dodaje.

Serwis rozwija się błyskawicznie, każdego miesiąca notując 100% wzrost. Nieustannie dołączają do niego nowi dostawcy oraz zakłady mechaniczne i serwisy samochodowe. Wszystko za sprawą niespotykanego wcześniej modelu biznesowego, który przynosi użytkownikom niedostępne wcześniej korzyści. Korzystanie z platformy Carlleo.pl jest bardzo komfortowe a specjalistom tej branży przychodzi naturalnie.

Warsztat samochodowy lub serwis, posiadający konto w Carlleo.pl, składa za pośrednictwem platformy zapytanie ofertowe dotyczące części potrzebnej do naprawy dowolnego modelu auta. Zarejestrowani w usłudze dostawcy części otrzymują w czasie rzeczywistym powiadomienie o nowym zapytaniu. Odpowiadają na opublikowaną ofertę, informując pytającego o dostępności podzespołu, cenie, kosztach i czasie dostawy. Z serwisu Carlleo.pl mogą korzystać tylko zarejestrowane firmy dzięki temu strony transakcji mogą sprawdzić dotychczasowe opinie na temat potencjalnego kontrahenta.

Każdy kto zamawiał części w tradycyjnych serwisach, na pewno doceni możliwość rzetelnego oceniania dostawców. W ostatnim kroku zakład poszukujący części wybiera ofertę najbardziej odpowiadającą jego oczekiwaniom. Wybierając odpowiednie parametry, zamawiający może wybrać np. czy chce mieć część najtańszą, czy tę z opcją najszybszej dostawy. Transakcja zostaje podsumowana wystawieniem wzajemnych ocen.

Korzystanie z Carlleo.pl znacznie skraca czas poszukiwań podzespołów, pomija wymóg podpisywania umów z dostawcami – a co za tym idzie – pozwala na zaoszczędzenie sporych kwot, nawet od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Właściciel firmy może zweryfikować efekty korzystania z Carlleo.pl samodzielnie, dzięki comiesięcznym raportom. Zestawienie zawiera dane na temat okresowych zamówień całościowych, przedstawia je też w rozbiciu na konta dostępowe poszczególnych pracowników, realizujących zamówienia w imieniu firmy.

Carlleo.pl pozwala zredukować koszty prowadzenia tradycyjnego działu handlowego i szybko dotrzeć do potencjalnych odbiorców na terenie całego kraju. W rezultacie dostawcy bez ponoszenia dodatkowych kosztów poszerzają swój rynek, a odbiorcy mogą zaoszczędzić na częściach od 6 do 12%. W skali roku kwota oszczędności uzyskanych dzięki Carlleo.pl może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.