Carlson ASI Evig Alfa zainwestował 1,1 mln zł w Playstrict

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Dawid_Wesołowski

Udostępnij:

Carlson ASI Evig Alfa, fundusz venture capital z grupy Carlson, zainwestował 1,1 mln zł w kolejny projekt. Do grona spółek dołączył Playstrict. Dzięki zrealizowanej inwestycji, portfel funduszu składa się obecnie z 30 projektów.

– Zostało nam jeszcze niecałe 4 miesiące na dokonanie ostatnich inwestycji i tym samym, na zamknięcie procesu budowania naszego portfolio. Konsekwentnie realizujemy nasze tegoroczne plany inwestycyjne. Do rodziny Funduszu dołączył tym razem Playstrict (platforma do rozwoju gier mobilnych), który zajmuje się opracowaniem silnika analityczno-rekomendacyjnego wspierającego twórców gier. Jest to pierwszy tego typu projekt w naszym portfolio – mówi Dawid Wesołowski, partner zarządzający Carlson ASI Evig Alfa.

Rozwiązanie dla twórców gier

Celem projektu Playstrict jest opracowanie silnika analityczno-rekomendacyjnego, którego zadaniem będzie podniesienie skuteczności realizowanych przez twórców gier strategii LiveOps-owych i digital marketingowych, poprzez zautomatyzowane rekomendacje realizacji wskazanych taktyk, gwarantujących osiągnięcie założonych celów. Pomysł zrodził się w ramach działającej od 2019 roku polskiej spółki gamingowej, która tworzy platformę marketplace do publikacji gier mobilnych Playstrict.

– Platforma Playstrict stara się wypełnić lukę edukacyjną w kwestii marketingu gier mobilnych na każdym z etapów cyklu życia gry, aby jak najlepiej przygotować ją do soft launchu i ułatwić wejście produktu na rynek. Naszą misją jest rozwiązanie problemu setek tysięcy game devów na świecie, którzy borykają się z ogromnymi kosztami promocji gier – mówi Michał Tokarski, CEO Playstrict.

Rynek gier mobilnych

Według szacunków agencji Newzoo, globalny rynek gier mobilnych wart był w 2021 aż 90,7 mld dol., czyli więcej niż rynek gier na PC i konsole razem wzięte. Warto dodać, że według ostatnich szacunków analityków Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE), już pod koniec 2022 roku może być on wart aż 136 mld dol. (wzrost o ok. 50 proc. rdr.). Co interesujące, wraz z jego rozwojem, segment ten coraz bardziej dywersyfikuje się zarówno geograficznie, jak i demograficznie.

– Narzędzie tworzone przez Playstrict może wpłynąć zarówno na realizację założonych strategii LiveOps-owych i digital marketingowych wśród twórców gier, jak i na jeszcze dynamiczniejszy rozwój samego sektora – dodaje Dawid Wesołowski.

W 2022 roku Carlson ASI Evig Alfa planuje zrealizować jeszcze co najmniej 11 inwestycji i tym samym zamknąć proces budowania swojego portfela. Najważniejszym kryterium jest, aby startup znajdował się na wczesnym etapie rozwoju (faza pre-seed / projekt B+R w fazie PoC i PoP), prowadził działalność badawczo-rozwojową w Polsce i opracowywał innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które rozwiązują rzeczywiste problemy i posiadają potencjał do komercjalizacji oraz szybkiego skalowania.