Rozwiązanie dla twórców gier
Celem projektu Playstrict jest opracowanie silnika analityczno-rekomendacyjnego, którego zadaniem będzie podniesienie skuteczności realizowanych przez twórców gier strategii LiveOps-owych i digital marketingowych, poprzez zautomatyzowane rekomendacje realizacji wskazanych taktyk, gwarantujących osiągnięcie założonych celów. Pomysł zrodził się w ramach działającej od 2019 roku polskiej spółki gamingowej, która tworzy platformę marketplace do publikacji gier mobilnych Playstrict.
– Platforma Playstrict stara się wypełnić lukę edukacyjną w kwestii marketingu gier mobilnych na każdym z etapów cyklu życia gry, aby jak najlepiej przygotować ją do soft launchu i ułatwić wejście produktu na rynek. Naszą misją jest rozwiązanie problemu setek tysięcy game devów na świecie, którzy borykają się z ogromnymi kosztami promocji gier – mówi Michał Tokarski, CEO Playstrict.
Rynek gier mobilnych
Według szacunków agencji Newzoo, globalny rynek gier mobilnych wart był w 2021 aż 90,7 mld dol., czyli więcej niż rynek gier na PC i konsole razem wzięte. Warto dodać, że według ostatnich szacunków analityków Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE), już pod koniec 2022 roku może być on wart aż 136 mld dol. (wzrost o ok. 50 proc. rdr.). Co interesujące, wraz z jego rozwojem, segment ten coraz bardziej dywersyfikuje się zarówno geograficznie, jak i demograficznie.
– Narzędzie tworzone przez Playstrict może wpłynąć zarówno na realizację założonych strategii LiveOps-owych i digital marketingowych wśród twórców gier, jak i na jeszcze dynamiczniejszy rozwój samego sektora – dodaje Dawid Wesołowski.
W 2022 roku Carlson ASI Evig Alfa planuje zrealizować jeszcze co najmniej 11 inwestycji i tym samym zamknąć proces budowania swojego portfela. Najważniejszym kryterium jest, aby startup znajdował się na wczesnym etapie rozwoju (faza pre-seed / projekt B+R w fazie PoC i PoP), prowadził działalność badawczo-rozwojową w Polsce i opracowywał innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które rozwiązują rzeczywiste problemy i posiadają potencjał do komercjalizacji oraz szybkiego skalowania.