Carlson EVIG Alfa VC zainwestuje w szwajcarski startup Nutrix

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Carlson EVIG Alfa VC zainwestuje w szwajcarski startup Nutrix

Udostępnij:

Nutrix, szwajcarski startup technologii medycznej, został wyróżniony funduszem kapitałowym EVIG Alfa, który wspiera finansowo innowacyjne projekty znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju, a który jest finansowany przez inwestorów prywatnych oraz kapitał Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Inwestycja EVIG Alfa zostanie wykorzystana przez Nutrix na rozwoj oprogramowania i algorytmów sztucznej inteligencji, które pomagają w monitorowaniu glukozy obecnej w ślinie i leczeniu cukrzycy. Nadrzędnym celem startupu jest wykorzystanie pełnego potencjału sztucznej inteligencji, aby dać pacjentom możliwość monitorowania stanu zdrowia w łatwy, nieinwazyjny i bezbolesny sposób.

– Otrzymane zaufanie jest ważnym krokiem dla firmy, ponieważ przybliża nas do naszego celu, jakim jest zapewnienie dobrego samopoczucia pacjentom z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, na którą w państwach europejskich cierpi 10%-12% populacji – powiedziała Maria Hahn, dyrektor generalny Nutrix.

Nutrix jest obecnie częścią Programu Seed z Startup Chile, gdzie do końca tego roku planuje uruchomienie ekosystemu gSense, który pomoże pacjentom z cukrzycą typu 2 zmienić ich nawyki i prowadzić zdrowsze życie.

 

[Aktualizacja]: Spółka portfelowa polskiego funduszu Carlson ASI EVIG Alfa w finale konkursu Colgate Connect Challenge w Las Vegas