Carpathia Capital wypracowała blisko 0,6 mln zł zysku inwestycyjnego w pierwszym kwartale 2020 roku

Dodane: 18.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Carpathia Capital, Alternatywna Spółka Inwestycyjna z Grupy INC, skupiająca się na małych i średnich spółkach wypracowała 573 tys. zł zysku inwestycyjnego. Z tego blisko połowę, fundusz o charakterze oportunistycznym wypracował z zysku ze sprzedaży papierów wartościowych. Wynik netto wyniósł 538 tys. zł, co oznacza wzrost o 48 proc. rdr.
W minionym kwartale, na NewConnect, zadebiutowała z sukcesem firma Plantwear, której akcjonariuszem jest Carpathia Capital. W najbliższych miesiącach giełdowy debiut planują genXone oraz SkinWallet, będące w portfelu funduszu. Natomiast w drugiej połowie tego roku powinny zadebiutować m.in. spółki gamingowe Detalion Games oraz Play2Chill, których inwestorem też jest Carpathia Capital.

Na początku roku Plantwear, spółka e-commerce zajmująca się sprzedażą drewnianych akcesoriów lifestylowych, udanie zadebiutowała na rynku NewConnect. Kurs akcji pierwszego dnia notowań przewyższał o kilkadziesiąt procent cenę emisyjną. Dodatkowo w styczniu Carpathia Capital zamknęła z 52 proc. zyskiem inwestycję na rynku rumuńskim w firmę Medlife. W rezultacie 5,04 mln złotych zaangażowane w polskie i rumuńskie akcje wypracowało 458 tys. złotych (9,1 proc. kw/kw), a obligacje, lokaty i pożyczki o wartości 4,56 mln złotych dały 115 tys. PLN odsetek i różnic kursowych (2,5 proc. kw/kw).

– Zgodnie z naszą filozofią, fundusz Carpathia Capital dąży do zdywersyfikowanego portfela poprzez inwestycje w różne sektory w Polsce i w Rumunii. Plantwear działa w bardzo dynamicznej branży e-commerce i jest liderem w produkcji drewnianej biżuterii i zegarków. Najbliższe inwestycje Carpathia to zmierzające na rynek publiczny: PunchPunkGames, Polkon, Olimp, Drago Entertainment, Bored Games, President Studio czy Hydra Games – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC, do której grupy kapitałowej należy Carpathia Capital.

W najbliższych miesiącach zadebiutować na warszawskiej giełdzie zamierzają dwie spółki portfelowe. Pierwsza z nich to biotechnologiczna genXone, w której Carpathia Capital jest istotnym akcjonariuszem. Działa ona w obszarze genetyki molekularnej i prowadzi m.in. badania nad koronawiurusem SARS-CoV-2. Spółka dynamicznie zwiększa swoje przychody. W samym kwietniu przekroczyły one 1 mln PLN. Z kolei drugą firmą jest SkinWallet, który prowadzi platformę handlu dobrami cyfrowymi w grach. Rośnie on niezwykle dynamicznie, w pierwszym kwartale 2020 r. zwiększyła przychody o 218 proc. Carpathia Capital objęła akcje SkinWallet za ok. 200 tys. zł. Podobne kwoty przeznaczy w tym roku na każdą z co najmniej 10 spółek, które powinny zadebiutować w 2020 r., a które obsługiwane są przez grupę INC.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem