Carrefour uruchamia sklep z ekologiczną żywnością. Pojawi się w Warszawie

Dodane: 15.11.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Sieć Carrefour wprowadza do Polski sklepy z certyfikowaną żywnością ekologiczną. Pierwszy sklep Carrefour Bio zostanie otwarty dzisiaj (15 listopada) w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej. Do tej pory zakupy w sklepach Carrefour Bio można było zrobić w Francji, Belgii oraz Hiszpanii.
Ceny produktów bio są droższe od żywności produkowanej masowo. Niektórzy konsumenci są też nieufni w stosunku do jakości produktów certyfikowanych. Dlatego Carrefour chce zaoferować produkty ekologiczne w niższych cenach. Sieć wspiera rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce.

Wprowadzenie nowego szyldu – Carrefour Bio w naszym kraju jest jednym z punktów realizowanej strategii transformacji żywieniowej. Christophe Rabatel, prezes zarządu Carrefour Polska uważa, że ekologiczna oferta Carrefour spotyka się w Polsce z aprobatą kupujących.

Firma reaguje na potrzeby konsumentów i jak zapewnia, chce zagwarantować stały dostęp do produktów spożywczych wysokiej jakości w przystępnych cenach. Cała koncepcja będzie rozwijana i powstaną nowe sklepy. Pierwszy został otwarty dziś w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 87 i jest 900 sklepem tej sieci w Polsce.

Carrefour Bio na Marszałkowskiej

Pierwszy Carrefour Bio w Warszawie zajmuje 153 m² powierzchni handlowej. Oprócz tego posiada kącik kawowy (27 m² powierzchni) z bezpłatnym wi-fi.

Asortyment sklepu stanowi 250 rodzajów produktów świeżych, takich jak warzywa i owoce sprzedawane na wagę, mięso, ryby, oraz 2200 produktów pakowanych. Sklep oferuje też 250 produktów marki własnej Carrefour Bio.

Wyjątkową ofertą w Carrefour Bio jest możliwość zakupienia 50 produktów sypkich na wagę, do których należą: m.in. kasze, makarony, płatki, rośliny strączkowe, kawa, 24 rodzaje herbaty, oraz różne rodzaje bakalii. Poza tym na półkach znajdziemy również świeżo wypiekane pieczywo, wędliny, sery bio, ciasta i produkty garmażeryjne.

Dla tych którzy lubią gotowe wyroby czeka „Food to Go”, gdzie znajdziemy zdrowe zupy i przekąski, bio kanapki przygotowywane na miejscu, oraz świeżo mieloną ekologiczną kawę i świeżo wyciskane soki z owoców bio.

Oprócz produktów spożywczych w sklepie znajdują się produkty do makijażu, kosmetyki naturalne oraz ekologiczne detergenty.

W nowych sklepach będzie można zapakować produkty na wagę w opakowanie przyniesione ze sobą.

Wnętrze Carrefour Bio jest także eko

Carrefour zapewnia, że jest firmą odpowiedzialną społecznie i przeciwdziała marnotrawstwu żywności oraz redukuje użycie plastiku. Poza tym Carrefour Bio przy Marszałkowskiej ma ekologiczne wyposażenie i podłogę stworzoną z materiału pochodzącego w ok. 50%. z recyclingu. Dodatkowo lokal jest wyposażony w energooszczędne lodówki zasilane propan-butanem.

Natomiast LokalnyRolnik.plinternetowy bazar zdrowej i lokalnej żywności, umożliwia na terenie sklepu odbiór produktów zamówionych na stronie platformy.

W sklepie Carrefour Bio ci, którzy korzystają z aplikacji Mój Carrefour będą mieć zniżkę 10% na całe zakupy. Akceptowane przy zakupach są także Karta Dużej Rodziny, Rodzinka, karta Seniora oraz kupony z aplikacji Mój Carrefour.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem