Cashy uruchamia platformę Startupy Pomagają. Uzyskasz tam darmowe wsparcie przy prowadzeniu firmy

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Cashy uruchamia platformę Startupy Pomagają. Uzyskasz tam darmowe wsparcie przy prowadzeniu firmy

Udostępnij:

W obliczu epidemii na trudności narażone są wszystkie firmy, także startupy. Cashy uruchomiło platformę “Startupy Pomagają”, gdzie specjaliści wspierają młode firmy bezpłatnie lub w zamian za darowiznę na cel charytatywny.

Rozmiar epidemii zaskoczył świat. O ile w czasach względnego spokoju o powodzeniu firmy decyduje rynek, popyt, umiejętność zarządzania i szukania nowych możliwości, o tyle teraz – poza tym ostatnim punktem –  czasem nie zostaje już żadne pole manewru.

Twórca Cashy, Jakub Wrede zainicjował pomysł „Startupy Pomagają”, aby dać szansę młodym firmom, które napotkały na przeszkody spowodowane gwałtownymi zmianami gospodarczymi. Taka pomoc może być ostatnią deską ratunku przed upadłością, zawieszeniem projektów, czy zwolnieniami.

Utworzyliśmy platformę, bo mamy przekonanie, że tylko dzięki współpracy małe podmioty będą w stanie przetrwać. Profesjonaliści mogą zadeklarować pomoc w swoich obszarach bezpłatnie albo w zamian za darowiznę. A potrzebujący mogą z nich korzystać i ratować swoje biznesy – mówi Jakub Wrede.

W grupie siła

Pomysłodawca serwisu przyznaje, że Cashy także korzysta z uprzejmości znajomych specjalistów.

– Najpierw chcieliśmy sami dawać bezpłatne konsultacje, bo specjalizujemy się w obszarze finansów i zakupów. Ale potem doszliśmy do wniosku, że w grupie siła. Poza tym stale potrzebujemy doradztwa prawnego czy marketingowego, i korzystamy z uprzejmości naszych znajomych. Strona powstała dosłownie w 2 dni, teraz ją rozkręcamy. Dołączają się nowi partnerzy. Projekt jest w pełni charytatywny. Myślę, że musimy zachęcać Polaków do współdziałania i brania odpowiedzialności za siebie nawzajem. Bo moje ulubione hasło to: razem jesteśmy mocniejsi – mówi CEO Cashy.

Projekt jest skierowany do startupów, które potrzebują wsparcia informatyków czy specjalistów ds. finansowania, żeby ratować swoją firmę. Poza tym chętni mogą wymieniać się wiedzą. Startupy Pomagają to marketplace, gdzie można zarówno zaoferować swoje wsparcie, jaki i skorzystać z wiedzy innych. Bezpłatnie lub w zamian za darowiznę na charytatywny cel – dla potrzebujących, szpitali lub chorych.

Jak możesz pomóc?

Jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie możesz przeprowadzić konsultacje, za które osoba wspierana może przekazać darowiznę na wybrany przez ciebie cel.

Poświęcając tylko godzinę swojego czasu w tygodniu, możesz uratować czyjś biznes i pomóc potrzebującym ludziom, którzy stoją teraz nierzadko w sytuacji bez wyjścia. A nóż okaże się, że porada specjalisty ocali choć jedno miejsce pracy.

Aby pomóc, należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie. Na początku wybierz dziedzinę, w której czujesz się mocny. Do wyboru są: finanse, zakupy, nieruchomości, marketing/PR, gastronomia/rekreacja, prawo, doradztwo/konsulting, HR, psychologia/mentoring, oraz sprzedaż/e-commerce. Jeśli nie znalazłeś swojej kategorii skorzystaj z opcji „inne”.

Następnie opisz dokładnie ofertę, której ma dotyczyć konsultacja. W kolejnym kroku wpisz kwotę oraz link do zbiórki charytatywnej, na którą zostaną przelane pieniądze za konsultację. Potem podajesz również standardowe informacje, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, nazwę firmy i link do profilu na LinkedIn. Dodatkowymi opcjami jest możliwość dodania filmu, w którym przedstawiasz swoją ofertę, oraz udostępnienie linku do aplikacji do bookowania wolnych terminów.

 

Na zdjęciu: Jakub Wrede, CEO Cashy