Casper zamyka swoją działalność w Europie i zwalnia 78 pracowników

casper zamyka swoja dzialalnosc w europie i zwalnia 78 pracownikow
Udostępnij:
Firma Casper, zajmująca się produkcją materaców, zamyka swoją działalność w Europie i zwalnia 78 osób. Ponadto ogłasza aktualizacje w zakresie zarządzania firmą i potwierdza, że oczekuje, iż wyniki za I kwartał 2020 roku będą zgodne z wcześniejszymi prognozami za ten okres.

Jak donosi serwis techcrunch.com spółka poinformowała również, że CFO i COO, Gregory Macfarlane, odejdzie z firmy 15 maja. Epidemia koronawirusa mocno odbiła się na firmie. W zeszłym miesiącu spółka ogłosiła, że zamknie wszystkie stacjonarne punkty handlowe i zwolni wszystkich pracowników handlu detalicznego. Zapowiedziała też, że zapewni pracownikom w Ameryce Północnej i Europie odprawę, rozszerzoną opiekę medyczną, coaching i nowe wsparcie w zakresie pośrednictwa pracy.

– Nasze sklepy detaliczne pozostają tymczasowo zamknięte, co ma wpływ na nasz ogólny kanał sprzedaży bezpośredniej do konsumenta, ale podjęliśmy kroki, takie jak zapowiadany wcześniej program urlopów dla pracowników detalicznych, aby zminimalizować koszty operacyjne w handlu detalicznym do czasu, aż będziemy mogli bezpiecznie i odpowiedzialnie ponownie otworzyć nasze sklepy – powiedział w komunikacie prasowym Philip Krim, Dyrektor Generalny Casper.

Dyrektor Generalny podkreślił też, że firma ogłosiła dalsze inicjatywy restrukturyzacyjne związane z jej globalną działalnością, które pozwolą na zmniejszenie kosztów operacyjnych o ponad 10 milionów dolarów w ujęciu rocznym, ponieważ firma nadal dąży do osiągnięcia dodatniej rentowności EBITDA do połowy 2021 roku. Przedstawiciele firmy wierzą, że ich silna pozycja i gotówka w wysokości około 116 mln dolarów na koniec pierwszego kwartału 2020 roku zapewni im elastyczność i odporność na obecnie panujące warunki.

Casper przygotowany na kryzys

– Casper kontynuuje szybkie dostosowywanie się do tego bezprecedensowego globalnego kryzysu; i jest na to dobrze przygotowany, biorąc pod uwagę naszą wiodącą pozycję w handlu elektronicznym, elastyczny model operacyjny i silny bilans. Jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy w naszej działalności w zakresie e-handlu w ostatnich tygodniach i będziemy nadal podejmować proaktywne działania ukierunkowane na optymalizację naszego modelu biznesowego i zarządzania gotówką – powiedział Krim

Przed debiutem giełdowym Casper miał już pewne kłopoty. Spółka obniżyła swoją wycenę o ponad 50%, obniżając oczekiwany przedział cenowy z 17 do 19 dolarów za akcję do 12-13 dolarów. Casper był jednym z ostatnich jednorożców technologicznych, który pojawił się na rynku publicznym.

– Oczekujemy, że nasze wyniki za I kwartał 2020 roku będą zgodne z prognozą przychodów netto i skorygowanego zysku EBITDA, którą ogłosiliśmy w ostatnim zaproszeniu do składania ofert. Ponadto, planujemy przedstawić pełne wyniki za 1 kwartał i dodatkowe informacje na temat wyników za 1 kwartał 2020 roku – dodał Krim.