Celebryci inwestują w startupy. Poniższa infografika prezentuje, którzy najczęściej

celebryci inwestuja w startupy ponizsza infografika prezentuje ktorzy najczesciej
Udostępnij:
Są bogaci i znani. Zwykle zarabiają na muzyce, filmach i sporcie, ale równie chętnie angażują się w projekty technologiczne. Poniższej prezentujemy infografikę, która przedstawia celebrytów najczęściej inwestujących w startupy.

Na zdjęciu: Ashton Kutcher | fot. by TechCrunch, flickr.com CC by 2.0 | modyfikacja: 632x348

Najczęściej widujemy ich na pierwszych stronach gazet i w telewizji. Karierę robią w show biznesie, zdobywają fortuny oraz sympatię fanów na całym świecie. Niektórzy z nich nie kupują drogich zabawek i nie chwalą się nim na Instagramie albo Facebooku. Celebryci mają „łeb na karku” i inwestują w technologiczne startupy. Infografika zamieszczona na blogu CB Insights prezentuje, które gwiazdy najczęściej wspierają przedsiębiorców i w jakie projekty się angażują. 

Na szczycie listy znalazł się aktor Ashton Kutcher, który od 2007 roku wpompował pieniądze w ponad 100 startupów. Wśród nich m.in. AirBnB, Skype i Zenefits. Zaraz za nim jest raper NAS związany z ponad czterdziestoma projektami. W ciągu dziewięciu lat grupa siedemdziesięciu pięciu celebrytów zainwestowała w młode firmy łącznie około 4,6 mld dolarów.