Ceneo.pl przedstawia najnowszą aplikację na iPada!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Tablety podbijają polski rynek. Coraz więcej Polaków nie wyobraża sobie życia bez swojego ulubionego tabletu i całkowicie świadomie kupuje bardziej zaawansowany sprzęt, by móc korzystać z dobrodziejstw wielu aplikacji mobilnych.

Tablety podbijają polski rynek. Coraz więcej Polaków nie wyobraża sobie życia bez swojego ulubionego tabletu i całkowicie świadomie kupuje bardziej zaawansowany sprzęt, by móc korzystać z dobrodziejstw wielu aplikacji mobilnych. Jedną z nich jest najnowsza aplikacja Ceneo Moda na iPada, dzięki której można szukać i kupować produkty wielu znanych modowych marek w najpopularniejszych sklepach internetowych.

Tablet shopping za pomocą kilku kliknięć

Zakupy mobilne to w polskim e-commerce coraz silniejszy trend. Popyt na tablety rośnie w bardzo szybkim tempie i jak wynika z raportu firmy analitycznej IDC, sprzedaż tabletów w czwartym kwartale 2012 roku osiągnęła rekordowe 450 tys. sztuk, a w całym ubiegłym roku wyniosła aż 880 tys. Jak wskazują natomiast najnowsze dane serwisu Ceneo.pl, o 132% wzrosła popularność kategorii Tablety PC w pierwszych trzech miesiącach 2013 roku w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Analizując okres początku roku szkolnego i akademickiego (wrzesień – listopad 2012 i 2013) również wyraźnie widać trend wzrostowy w popularności tej kategorii – aż o 147,8% więcej niż w 2012 roku. Rynek komputerów stacjonarnych wyhamowuje i wydaje się zatem całkiem możliwe, że już w 2014 roku tablety prześcigną komputery przenośne. W samym USA szacuje się, że do 2014 roku liczba osób, które będą korzystać z tabletów, wzrośnie do prawie 90 milionów.

W gronie najpopularniejszych producentów tabletów na Ceneo znajdują się: Samsung, Asus, Goclever, Apple i Lark, natomiast bijącym rekordy popularności wśród Polaków jest tablet Samsung Galaxy Tab 2. Nowoczesne tablety szybko stają się popularnymi narzędziami, wykorzystywanymi nie tylko do pracy w podróży czy rozrywki w domu, ale również do robienia zakupów w Internecie. Dzięki dynamicznie rozwijającej się technologii, umożliwiającej idealne przeniesienie zawartości tysięcy ofert produktowych na tablet, owe robienie zakupów w sieci przybiera bardzo praktyczną formę. Zdecydowanie większy ekran tabletów w porównaniu do smartfonów zapewnia lepsze możliwości zapoznania się z produktem. Tak jest także w przypadku aplikacji Ceneo Moda.

Aplikacja jak katalog odzieżowy

Aplikacja pozwala na przeglądanie oraz kupowanie odzieży, obuwia oraz dodatków w sklepach internetowych w zupełnie nowy, ciekawy sposób. To nowoczesny katalog odzieżowy, w którym można przeglądać oferty z najpopularniejszych polskich sklepów internetowych. Produkty w aplikacji podzielone są na pięć kategorii: Dla kobiety, Dla mężczyzny, Dla dzieci, Galanteria i dodatki oraz Na Okazje. Katalog ma formę wirtualnego czasopisma, w którym każdemu produktowi jest poświęcona oddzielna strona. To zupełnie nowy sposób prezentowania ofert sklepowych w aplikacjach mobilnych.

W książce tej można znaleźć niemalże 225 tysięcy produktów, głównie ubrań oraz obuwia. Podstawę aplikacji stanowi dobra ekspozycja zdjęć odzieży, obuwia i dodatków. Dzięki temu kupujący przed podjęciem decyzji może obejrzeć i dokładnie przeanalizować walory produktu. Produkty w aplikacji można filtrować po kategorii czy kolorze. Użytkownik może również zapamiętywać wybrane produkty w „ulubionych“, aby łatwo wrócić do nich w przyszłości. Aplikacja to idealna propozycja dla tych, którzy mają dosyć konwencjonalnych zakupów i czasochłonnego chodzenia po galeriach handlowych.

Moda to wyjątkowa branża, decyzje zakupowe zapadają bardzo często w oparciu o emocje czy prezentowane walory estetyczne produktów. Kupując wymarzoną sukienkę i wybierając do niej buty na obcasie zwracamy szczególną uwagę przede wszystkim na ich wygląd i wykonanie. Dzięki nowoczesnej technologii możemy zobaczyć przewracaną przez nas kartkę magazynu z bardzo dobrej jakości zdjęciami, na której jednym ruchem palca możemy zaznaczyć te, które przypadły nam do gustu – mówi Joanna Heine, Kierownik Działu Rozwoju Produktów Ceneo.pl. – Aplikacja pozwala również na zapamiętywanie wyszukanych produktów i zapisanie ich w katalogu ulubionych. Nie musimy w związku z tym sami zapamiętywać tego, co nam się podobało, aplikacja robi to za nas – dodaje. Zdjęcia nie wymagają powiększenia, a system nawigacji całego katalogu jest nowatorski i bardzo prosty w obsłudze. Jednym kliknięciem można także przejść do właściwego sklepu internetowego w celu dokonania zakupu.

Darmowa aplikacja do pobrania w AppStorze: https://itunes.apple.com/us/app/ceneo-moda-na-ipada/id608183063?mt=8

źródło: informacja prasowa