Centrum innowacyjności organizuje drugą edycję hub:raum Kraków Warp

Dodane: 12.02.2014

Mam Startup

Udostępnij:

hub:raum Kraków rozpoczyna nabór do drugiej edycji warsztatów dla przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej. Program odbędzie się w stolicy Małopolski, w dniach 7 – 14 czerwca. Zgłoszenia można przesłać do 20 maja b.r. poprzez stronę internetową www.hubraum.com/apply lub www.applytohubraum.com.

hub:raum Kraków rozpoczyna nabór do drugiej edycji warsztatów dla przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej. Program odbędzie się w stolicy Małopolski, w dniach 7 – 14 czerwca. Zgłoszenia można przesłać do 20 maja b.r. poprzez stronę internetową www.hubraum.com/apply lub www.applytohubraum.com. hub:raum Kraków pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem.

Pierwsza edycja programu odbyła się w grudniu ubiegłego roku, wzięło w niej udział ponad 50 międzynarodowych ekspertów i 52 uczestników z 10 krajów w tym m.in. Polski, Bułgarii, Ukrainy czy Chorwacji. Głównym celem tegorocznej edycji hub:raum Kraków Warp jest zaproszenie najlepszych projektów do centrum innowacyjności i współpracy z Deutsche Telekom oraz ich sukces na międzynarodowych rynkach dzięki inwestycji do 80 tysięcy euro. Podczas programu wspieranego przez grupę Deutsche Telekom, wybrane zespoły lub osoby zdobędą szeroką wiedzę w zakresie finansowania, tworzenia bazy klientów, zarządzania projektem i umiejętności prezentowania swojego pomysłu przed publicznością. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję zdobyć doświadczenie w każdym aspekcie, który jest ważny dla ich biznesu oraz sprawdzić, czy ich produkt lub usługa znajdzie zainteresowanie klientów.

Pierwsza edycja warsztatów okazała się wielkim sukcesem. Jestem dumny z tego, że mogę obserwować zespoły, które wykorzystują zdobytą podczas programu wiedzę, rozwijają swoje projekty i odnoszą sukcesy na międzynarodowych rynkach. To doświadczenie jest dowodem na to, że podjęliśmy słuszną decyzję – mówi Jakub Probola, lider hub:raum Kraków. W tym roku podczas rekrutacji skupiamy się szczególnie na zespołach i osobach, które potrafią wykorzystać potencjał współpracy z operatorem telekomunikacyjnym. Wierzymy, że właśnie oni wejdą na międzynarodowe rynki ze swoimi pomysłami i produktami. Nie mogę się doczekać, by poznać uczestników i podzielić się z nimi wiedzą – dodaje Jakub Probola.

Kto może się zgłosić? Proces rekrutacyjny na najciekawsze i najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe trwa do 20 maja. Centrum innowacyjności szuka zespołów i osób z pomysłem lub zdefiniowanym projektem. Startupy, które chcą wziąć udział w programie powinny wypełnić formularz na www.hubraum.com/apply lub www.applytohubraum.com.

Podsumowanie hub:raum Kraków Warp 2013

Podczas grudniowego programu, 15 zespołów z Polski, Bułgarii, Słowacji, Chorwacji, Czech, Rumunii, Grecji, Czarnogóry, Austrii oraz Ukrainy uczestniczyło w trwającej osiem dni akademii biznesowej. Zdobyli oni szeroką wiedzę w zakresie finansowania, tworzenia bazy klientów, zarządzania projektem i umiejętności prezentowania swojego pomysłu przed publicznością. Trzy startupy, czyli CollarPocket z Polski, Omnipaste z Rumunii oraz Tourvia.me z Czarnogóry, zostały zaproszone do inkubatora. Projekty wybrało jury, w którego skład weszli mentorzy hub:raum Kraków oraz eksperci Deutsche Telekom. Podsumowanie pierwszej edycji program akceleracyjnego znajduje się tutaj: http://bit.ly/warpsummary.

MamStartup jest patronem medialnym programu

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem