CEO Academy: zarządzający polskimi startupami podzielą się tajnikami swojego sukcesu ze studentami

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Już w marcu br. grupa technologiczna DaftCode we współpracy ze Szkołą Główną Handlową oraz z elitarnym studiami międzynarodowymi CEMS rozpocznie cykl wykładów o strategiach globalnej ekspansji startupów związanych z nowymi technologiami.

“CEO Academy” to doskonała okazja, aby dowiedzieć się od prezesów i założycieli jednych z najszybciej rosnących polskich startupów, jak osiągnąć sukces na światowym rynku. 

CEO Academy: Growth Strategies for Global Tech Startups” to anglojęzyczna seria wykładów i warsztatów pozwalających studentom rozwijać umiejętności tworzenia efektywnych strategii wzrostu dla firm technologicznych oraz budowania dochodowego, międzynarodowego biznesu. Prelekcje będą oparte o analizę realnych przykładów i przydatne wskazówki fachowców z branży.

Wykłady w ramach “CEO Academy” poprowadzi kadra zarządzająca odnoszących sukcesy polskich startupów, takich jak Perfect Gym, Tylko czy Booksy oraz funduszu inwestycyjnego Innovo VC, czy samego DaftCode. Prelegenci odpowiedzą m.in. na pytania, jakich umiejętności wymaga zarządzanie startupem technologicznym, jak skalować produkt na rynki zagraniczne, a także na rozwój jakich kompetencji powinni postawić przyszli managerowie.

Na zakończenie cyklu spotkań odbędą się całodniowe warsztaty, w formie konkursu. Zespoły studentów będą miały za zadanie przygotować strategię wejścia na rynek dla prawdziwego produktu. Zwycięzcy otrzymają możliwość udziału w indywidualnym programie mentoringowym prowadzonym przez prezesów wybranych firm oraz propozycję dołączenia do kadry biznesowo-managerskiej w szybko rosnących startupach.

Nie zbudujemy globalnych firm technologicznych, pracą samych inżynierów i programistów. Każda taka firma potrzebuje dobrej strategii, a strategia udanego wdrożenia. Wiedząc, że łatwiej uczyć się na cudzych błędach i sukcesach, podzielimy się doświadczeniem z tymi, którzy dopiero decydują o swojej przyszłej drodze zawodowej. Pokażemy uroki i wyzwania pojawiające się w naszej pracy – mówi Hubert Rachwalski, Projects’ CEO i Board Advisor w DaftCode.

W programie, który potrwa od 28 marca do 13 maja, mogą wziąć udział studenci chcący połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką rynkową. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostaną studenci SGH oraz wybranych studiów międzynarodowych.

W ramach cyklu CEMS Skill Seminar uruchamiamy “CEO Academy”, aby lepiej dostosować ofertę nauczania do potrzeb młodych firm technologicznych. W ten sposób ułatwimy studentom start na rynku pracy i wyposażymy ich w umiejętności wykraczające poza podstawy programowe. Na tego typu współpracy uczelni z biznesem zyskują obie zaangażowane w projekt strony. Jednak największe korzyści wyniosą z niej sami studenci, którzy otrzymają nie tylko certyfikat, punkty ECTS i cenny wpis do CV, ale przede wszystkim unikalną wiedzę praktyczną – mówi prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz opiekun CEMS Skill Seminar.

Zgłoszenia do CEO Academy przyjmowane są do 14 marca. Wykłady zostaną przeprowadzone w Szkole Głównej Handlowej, a finał konkursu odbędzie się w siedzibie firmy DaftCode. Więcej informacji na stronie: ceoacademy.daftcode.com