CEO Zenefits zrezygnował ze stanowiska. Jego brokerzy ubezpieczeniowi działali bez licencji?

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Zenefits, uważany w Dolinie Krzemowej „za jeden z najgorętszych startupów” rozstał się z Parkerem Conradem. Powodem, dla którego dyrektor generalny podał się do dymisji ma być niezgodna z przepisami sprzedaż ubezpieczeń. Jego miejsce zajmie były pracownik PayPala.

CEO Zenefits podał się do dymisji

Parker Conrad, współtwórca Zenefits, zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego spółki. – Jestem niezmiernie dumny z organizacji, którą zbudowaliśmy i wpływu, jaki mieliśmy na rynek, ale zdaje sobie sprawę, że sposób zarządzania naszej firmy i jej polityka nie nadążają za naszym błyskawicznym wzrostem – powiedział, cytowany w oficjalnym komunikacie. W efekcie podał się do dymisji, a zarząd firmy wybrał nowego CEO.

Na zdjęciu: Parker Conrad, współtwórca Zenefits | fot. by Steve Jennings/Getty Images for TechCrunch, flickr.com CC by 2.0 | modyfikacja: 632×348

I tak, miejsce Parkera Conrada na prezesowskim stołku zajął w poniedziałek David Sacks. Od roku przedsiębiorca ten pełnił funkcję dyrektora operacyjnego Zenefits. Wcześniej z kolei związany był z PayPalem, a jako inwestor także z AirBnb, Uberem i Facebookiem. Zdaniem Conrada, David Sacks jest doświadczonym managerem, który rozwinie lokalny startup w międzynarodowy koncern.

Sprzedali ubezpieczenia bez licencji?

Jedną z pierwszych rzeczy, którą ma wdrożyć nowowybrany dyrektor generalny jest wzmożenie kontroli i wzmocnienie wewnętrznych procedur. Te najprawdopodobniej kuleją, bo jak podaje serwis BuzzFeed, startup, który m.in. pośredniczy w sprzedaży ubezpieczeń oferował je w niektórych Stanach bez wymaganych licencji. I tak na przykład, 83 proc. transakcji ubezpieczeniowych zawartych w sierpniu 2015 roku w Waszyngtonie między pracownikami Zenefits, a ich klientami miało być sfinalizowanych niezgodnie z przepisami.

To zresztą, ma być przyczyną, dla której Parker Conrad ustąpił ze stanowiska. – Faktem jest, że wiele naszych wewnętrznych procedur, regulacji i działań związanych ze zgodnością [z przepisami – przyp. red.] było niewystarczających, a niektóre decyzje zostały błędnie podjęte. W rezultacie, Parker zrezygnował – napisał w e-mailu do pracowników David Sacks. Niemniej przedsiębiorca wierzy, że spółka, którą od poniedziałku kieruje, wyjdzie na prostą i osiągnie sukces.