Cezary Kucharski, były piłkarz, inwestuje w polski serwis sportowy Sporticos

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Cezary Kucharski, znany polski menedżer piłkarski, już od kilku lat jest aktywnym uczestninikiem rynku start-upowego. Były piłkarz Legii dokonuje swoich inwestycji za pośrednictwem funduszu inwestycyjnego Protos.vc

Najnowszą inwestycją Kucharskiego jest Sporticos.com, serwis internetowy, którego podstawową funkcjonalnością jest informowanie o nadchodzących wydarzeniach sportowych. Czynnikiem wyróżniającym Sporticos.com na tle konkurencji jest unikalny sposób prezentacji danych. Tradycyjne zapowiedzi redakcyjne zostały tutaj zastąpione przystępnymi dla użytkownika infografikami.

Na zdjęciu: Cezary Kucharski | fot. wikimedia.org CC by 3.0

Maciej Woźniak, założyciel Sporticos.com, pytany o genezę powstania serwisu odpowiedział:

W ciągu ostatnich lat znacząco zmienił się sposób w jaki użytkownicy internetu konsumują treści. Obecnie walkę o użytkownika wygrywa ten, kto jest w stanie jak najszybciej i w jak najprostszy sposób przekazać mu poszukiwaną informację, w czym doskonale sprawdzają się infografiki. Miałem okazję wielokrotnie się o tym przekonać tworząc i promując infografiki w agencji Whites.”

Obecnie Sporticos.com skupia się na zapowiedziach ligowych meczów piłkarskich, w przejrzysty sposób prezentując podstawowe informacje na ich temat, t.j. składy drużyn, bilans poprzednich spotkań, pozycje w tabeli, ale także statystki fanów w social media czy prognozowany wynik. Aktualnie trwają prace nad algorytmem dobierającym najciekawsze statystyki dla danego meczu.

Maciej nie ukrywa swoich globalnych ambicji:

Serwis już teraz obejmuje swoim zasięgiem przeszło 60 światowych lig i jest dostępny w 6 językach, a to dopiero początek. Chcemy stad tym miejscem w sieci, które odwiedzane jest każdego fana sportu, niezależnie od tego w którym zakątku świata mieszka i której drużynie kibicuje.”

Niecodzienna forma prezentacji zapowiedzi meczowych spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony piłkarskiego świata. Zgodnie z informacją przekazaną przez założyciela, każdego dnia Sporticos.com otrzymuje zapytania dotyczące możliwości wykorzystania infografik na oficjalnych stronach internetowych klubów czy facebookowych fanpage’ach.

Zapytany o kulisy współpracy ze Sporticos.com, Cezary Kucharski odpowiada:

Głęboko wierzę w powodzenie tego projektu. Myślę, że łącząc kompetencje Maćka w budowaniu i skalowaniu biznesu oraz moje głębokie zrozumienie świata sportu, jesteśmy w stanie wspólnymi siłami zbudować rynkowego lidera.”

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem