ChartHop zdobył 5 milionów dolarów. Rozwinie platformę do zarządzania organizacyjnego

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

ChartHop zdobył 5 milionów dolarów. Rozwinie platformę do zarządzania organizacyjnego

Udostępnij:

ChartHop, platforma do zarządzania organizacyjnego, zebrała 5 milionów dolarów finansowania. Firma zamierza wykorzystać te fundusze do rozszerzenia działalności i zasięgu biznesowego.

Platforma ChartHop została wprowadzona na rynek w 2018 roku. Jej CEO i CTO jest Ian White. Narzędzie, które stworzył umożliwia klientom usprawnienie zarządzania w obszarze personelu, finansów i rekrutacji. Platforma pozwala na synchronizację danych z różnych działów za pomocą jednego narzędzia. Wśród klientów ChartHop są takie firmy jak Assurance, Better Mortgage, InVision, MongoDB, Rémy Cointreau, Sequoia Consulting Group i Teachable.

Runda została przeprowadzona przez Andreessen Horowitz z udziałem Abstract Ventures, a16z Cultural Leadership Fund, CoFound, Cowboy Ventures, Flybridge Capital, Shrug Capital, Work Life Ventures, a także założycieli i kadry kierowniczej.

W rozmowie z serwisem techcrunch.com White powiedział, że gdy pracował na poprzednich stanowiskach, w tym jako CTO i współzałożyciel w Sailthru, był sfrustrowany brakiem odpowiednich narzędzi do planowania organizacyjnego. Dlatego odszedł z poprzedniej pracy i spędził ostatnie kilka lat na budowaniu takiego oprogramowania, którego jego zdaniem brakowało na rynku.

– ChartHop to pierwsza platforma zarządzania organizacyjnego. To naprawdę nowy rodzaj oprogramowania HR, które łączy w jednym miejscu wszystkie dane dotyczące pracowników, dzięki czemu firmy mogą planować, analizować i wizualizować swoje organizacje w zupełnie nowy sposób – powiedział White.

White powiedział też, że ma już dziesiątki klientów, którzy płacą ChartHop za abonament. I choć jego rynek docelowy to firmy zatrudniające ponad 100 pracowników, nie wyklucza, że w pewnym momencie może zaoferować wersję dla początkujących startupów. Dzięki temu młode firmy również mogłyby skorzystać z tego typu planowania, a w przyszłości mieć pełną historię organizacji..

– To, jak zorganizujesz swoją firmę, ma ogromny wpływ na sposób, w jaki ona działa. Brzmi to banalnie, a jednak większość organizacji nie działa w sposób przemyślany, jeśli chodzi o planowanie i projektowanie organizacyjne. I nie jest to tylko kwestia HR. Nie jest to też tylko kwestia dyrektora generalnego. Zarządzanie organizacyjne ma wpływ na wszystkich – napisał na blogu a16z David Ulevitch przy okazji ogłaszania inwestycji w ChartHop.