Chatbot4U – teraz każdy może stworzyć darmowego wirtualnego asystenta

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Agencja interaktywna Ecreation uruchomiła innowacyjny serwis www.chatbot4U.com. Dzięki Chatbot4U każdy w prosty sposób może stworzyć wirtualnego partnera do rozmowy. Ten tak zwany „chatbot” może zostać umieszczony na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i w komunikatorach.

Agencja interaktywna Ecreation uruchomiła innowacyjny serwis www.chatbot4U.com. Dzięki Chatbot4U każdy w prosty sposób może stworzyć wirtualnego partnera do rozmowy. Ten tak zwany „chatbot” może zostać umieszczony na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i w komunikatorach. Chatbot4U oferuje darmowe rozwiązania służące rozrywce a także narzędzie przydatne w biznesie e-commerce.


Ecreation zajmuje się tworzeniem profesjonalnych chatbotów od 2005 roku. Kolejnym logicznym krokiem w rozwoju tej technologii było stworzenie darmowej aplikacji do samodzielnego tworzenia chatbotów. – Na pomysł stworzenia Chatbot4U wpadliśmy rok temu, gdy coraz więcej przedsiębiorców i internautów zaczęło pytać nas o możliwość samodzielnego tworzenia chatbotówmówi Manuel Francken, jeden z założycieli firmy. – Ta strona jest odpowiedzią na te pytania. Od teraz każdy może stworzyć własnego chatbota. Projekt Chatbot4U przypomina serwis Youtube, tyle że zamiast wideo można tu prezentować i tworzyć własne chatbotydodaje Francken.

Każdy nowo utworzony chatbot posiada podstawową wiedzę, którą użytkownik może rozbudować. Dzięki temu chatbot staje się „mądrzejszy” i jest w stanie udzielać bardziej trafnych odpowiedzi. Po zakończeniu edycji chatbota można połączyć z takimi portalami społecznościowymi jak Facebook czy z komunikatorem Gadu-Gadu. Ciekawym pomysłem jest możliwość wykorzystania chatbota jako własnego wirtualnego asystenta. Gdy właściciel chatbota jest niedostępny lub z dala od komputera, chatbot może pozostawać online i odpowiadać za niego na wiadomości. Historię tych konwersacji można przejrzeć później w odpowiedniej zakładce.

Na stronie internetowej Chatbot4U można rozmawiać z chatbotami stworzonymi przez innych użytkowników, a także przyznawać im oceny i dodawać komentarze. Dostępnych jest wiele chatbotów, niektóre stworzone są wyłącznie w celach rozrywkowych inne „udają” sławne osoby, marki, czy firmy. Już teraz każdy może porozmawiać z „Doktorem Housem” czy „Paris Hilton”. Jest też chatbot „Motywator” z motywującymi sentencjami.

Chatbot4U to obok rozrywki, idealne rozwiązanie dla biznesu e-commerce. Umieszczenie chatbota na stronie internetowej pozwala zminimalizować koszty obsługi klienta i zwiększyć konwersję poprzez ułatwienie nawigacji po stronie i doradztwo w zakupie. Chatbot może uatrakcyjnić sekcję najczęściej zadawanych pytań (FAQ). Co istotne, firmowy chatbot jest w stanie generować automatyczne odpowiedzi na pytania zadawane przez odwiedzających stronę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Kilka tygodni temu wąskie grono użytkowników miało możliwość testowania serwisu. Odzew był bardzo pozytywny a statystyki potwierdzają, że istnieje duże zainteresowanie chatbotami. W ciągu 1 tygodnia użytkownicy stworzyli ponad 2 000 chatbotów. W tym czasie roboty i internauci wymienili między sobą ponad 3 miliony wiadomości.

źródło: informacja prasowa