Chcesz wiedzieć, które korporacje chętnie współpracują ze startupami? Pomóż nam to zbadać

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Huge Innovators’ Map

Udostępnij:

Huge Thing wspólnie z PFR Ventures opracowuje mapę działających w Polsce firm, aktywnie poszukujących innowacji. Huge Innovators’ Map skupi się na korporacjach i dużych organizacjach. By znaleźć się „na mapie” muszą one jedynie odpowiedzieć na kilka pytań zawartych w ankiecie dostępnej na stronie internetowej Huge Thing.

Huge Innovators’ Map powstaje po to, by wskazać startupom wszystkie duże firmy i korporacje działające na terenie naszego kraju i aktywnie poszukujące innowacji. Autorzy mapy, czyli zespół Huge Thing będącego częścią SpeedUp Venture Capital Group oraz PFR Ventures (współautor raportu o transakcjach VC), chcą kompleksowo zbadać potrzeby korporacji i wskazać startupom konkretne możliwości współpracy z dużymi firmami, zależnie od etapu ich rozwoju.

– W Huge Thing współpracujemy z korporacjami od wielu lat. Obserwowaliśmy liczne udane współprace dużych firm i startupów, w różnych obszarach. Z drugiej strony wielokrotnie słyszeliśmy od startupów o trudach związanych z dotarciem do właściwych firm i osób decyzyjnych. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom zarówno startupów, jak i korporacji. Nasza mapa będzie jasno określała jakich innowacji poszukują dane korporacje oraz jakie wymagania trzeba spełnić, aby wspólnie usiąść do stołu – komentuje inicjatywę Zuzanna Kowala, Program Manager w zespole Huge Thing.

Koro + startup = partnerstwo

Autorzy mapy chcą zaadresować pytania padające ze strony startupów, m.in. jakiego stopnia rozwoju startupu wymaga się do podjęcia współpracy, czy też w jakich obszarach najczęściej korporacje poszukują innowacji. Co więcej, mapa odpowie też na najczęstsze pytanie, czyli te o dopuszczalną formę współpracy.

– W zależności od swojej polityki i potrzeb, korporacje mają różne formy współpracy ze startupami. Część skupia się na inwestycjach bezpośrednich poprzez swoje wehikuły, takie jak fundusze CVC. Często możemy też zaobserwować na rynku różnego rodzaju programy inkubacyjne oraz akceleracyjne, organizowane oraz współorganizowane przez korporacje, co daje kolejne możliwości wspólnego działania. Oczywiście, na rynku jest też spora liczba dużych firm, które wśród startupów poszukują po prostu partnera do współpracy biznesowej – dodaje Zuzanna Kowala.

Gdzie znajdziesz ankietę?

Badanie ankietowe prowadzone przez Huge Thing i PFR Ventures potrwa do 31 sierpnia, natomiast premiera mapy odbędzie się na początku października.

Ankieta dla firm dostępna jest pod tym linkiem.

 

MamStartup jest patronem medialnym Huge Innovators’ Map