Chcesz zmienić oblicze środkowoeuropejskiej sceny startupowej? Weź udział w konferencji FTRNW

Dodane: 05.10.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Międzynarodowa konferencja FTRNW, organizowana przez HubHub, świętuje w tym roku 10. urodziny i poszukuje innowacyjnych firm, które chcą zmienić oblicze środkowoeuropejskiej sceny startupowej.
FTRNW to konferencja startupowa, która od 2011 roku zrzesza entuzjastów nowoczesnych technologii, inwestorów, korporacje i młode firmy, które mają ambicję zaistnieć w Europie Środkowej. Od dwóch lat organizowana jest w formie hybrydowej.

Społeczność innowatorów

Potencjał konferencji tkwi w dostrzeżeniu możliwości tego prężnie rozwijającego się regionu. Według międzynarodowej platformy Dealroom, która specjalizuje się w danych dotyczących startupów, liczba inwestycji spoza Europy wzrosła tu 5-krotnie w ciągu ostatnich 5 lat.

Jako, że lokalne rynki są stosunkowo niewielkie, startupy w regionie muszą myśleć ponad granicami od pierwszego dnia działalności. Nadrzędnym celem FTRNW jest tworzenie oraz rozwój największej społeczności innowatorów w Europie Środkowej, a także pomoc startupom w ekspansji na zagraniczne rynki i wykorzystywaniu potencjału, jaki leży w całym regionie.

– Od 10 lat nawiązujemy kontakty z wizjonerami technologii, mentorami, ekspertami oraz inwestorami, by dostarczyć naszym uczestnikom, a w szczególności startupom, jak największą wartość z udziału w konferencji. Jeśli szukasz silnej społeczności startupowej, która pomoże Ci się rozwijać, FTRNW jest właściwym miejscem – komentuje Gaia Arzilli, Global Partnerships i Community Manager w HubHubie.

Bootcamp – szybka ścieżka rozwoju

Finaliści, wyłonieni na podstawie zgłoszeń, zostaną zaproszeni do udziału w bootcampie, który odbędzie się w formie hybrydowej od 9 do 18 listopada, podczas którego:

  • otrzymają dostęp do kompleksowej wiedzy z zakresu pitchingu, testowania propozycji wartości i dopasowywania produktów do wymogów zagranicznych rynków (8-10 listopada),
  • zostaną połączeni z potencjalnymi inwestorami z całego regionu podczas spotkań z funduszami inwestycyjnymi (11 listopada),
  • zostaną zaproszeni na indywidualne sesje mentoringowe z ekspertami z całej Europy, którzy są związani z konferencją od wielu lat (12 listopada).

Nieodłączną częścią FTRNW jest uroczysta ceremonia wręczenia nagród dla startupów, która odbędzie się 18 listopada w Bratysławie. Do wygrania są m.in. trzymiesięczne członkostwo w najnowocześniejszych biurach coworkingowych HubHub w Warszawie, Pradze, Budapeszcie i Bratysławie, indywidualny mentoring od najlepszych ekspertów i inwestorów w regionie, konsultacje z partnerami konferencji oraz możliwość dalszego networkingu.

Zarejestruj się teraz, aby zwiększyć swoje szanse na sukces!

Udział w FTRNW zmienia startupy na lepsze

– Program FTRNW pomógł nam dzięki jakościowemu mentoringowi, podczas którego mogłem przedyskutować nasze problemy i pomysły na ich rozwiązanie z doświadczonymi mentorami. Dużą wartość przyniosło również nasze członkostwo w HubHubie, które dobrze rezonuje z psychicznym samopoczuciem naszego zespołu. Tutaj naprawdę można poczuć, że jest się w startupowym środowisku i to jest takie fajne. Uwielbiamy atmosferę, ludzi, którzy stali się naszymi przyjaciółmi, oraz fakt, że naokoło wszyscy robią inspirujące rzeczy, co bardzo motywuje do dalszego działania – Piotr Chomczyk, założyciel i CEO Renderro.

FTRNW poszukuje startupów na wczesnym etapie rozwoju (pre-seed, seed) z szerokiego zakresu sektorów. Jeśli Twój startup funkcjonuje krócej niż 5 lat i pozyskał mniej niż 1 mln EUR finansowania w inwestycjach zewnętrznych, to ten program jest dla Ciebie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem