Cherrypick Games ogłasza wznowienie procesu przejścia na główny parkiet GPW w Warszawie

Dodane: 14.09.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Cherrypick Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych, poinformował o podjęciu decyzji o wznowieniu procesu, którego celem jest dopuszczenie akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym celu Cherrypick Games złoży w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie Prospektu Emisyjnego. Spółka liczy, że zmiana rynku notowań nastąpi na przełomie 2020/2021 roku.
– Zgodnie z naszymi deklaracjami rozpoczynamy proces przeniesienia akcji Cherrypick Games na główny parkiet GPW w Warszawie. Od dawna widzimy tam swoje miejsce. Już w styczniu 2019 roku złożyliśmy do KNF-u Prospekt Emisyjny w sprawie przejścia z NewConnect na GPW. Spór z fińską firmą KuuHubb Oy pokrzyżował wówczas nasze plany. W ciągu roku notowania Cherrypick Games znacząco spadły, co zablokowało nam możliwość przeniesienia akcji spółki na główny rynek GPW w tamtym  okresie. Dziś wreszcie, po wygranym postępowaniu przed Sądem Arbitrażowym (FAI) przy Fińskiej Izbie Gospodarczej w Helsinkach z firmą KuuHubb Oy i uzyskaniu potwierdzenia wszystkich swoich roszczeń, jesteśmy gotowi by doprowadzić rozpoczęty proces do końca. Liczymy, że Cherrypick Games będzie notowana na głównym rynku na przełomie 2020/2021 roku – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

W najbliższym czasie Spółka złoży w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie Prospektu Emisyjnego. Jednocześnie Cherrypick Games koncentruje się na rozwoju nowych produkcji, które realizuje wspólnie z doświadczonymi partnerami – m.in. Huuuge Games, Skillz, Inc., czy YODO1. Obecnie trzy produkty Spółki znajduje się w fazie soft launchu, a jeden w pre-produkcji.

– Mamy w różnych stadiach produkcji wspaniałe gry, które pozwolą nam na dynamiczny i perspektywiczny rozwój. W każdej z nich widzimy bardzo duży potencjał, który chcemy rozwija wspólnie z doświadczonymi partnerami z  branży. Koncentrujemy się na Solitaire: Adventure Journey oraz Solitaire TriPeaks Blitz! na platformie Skillz. Dodatkowo pracujemy nad wprowadzeniem My Spa Resort na rynek chiński oraz prowadzimy rozmowy z innymi wydawcami o współwydaniu tej gry na pozostałe rynki. Kolejny tytuł, który znajduje się w fazie testowania to Crime Stories. Rozpoczęliśmy także pre-produkcję kolejnej gry przy współpracy ze Skillz – Golf Hero – mówi Marcin Kwaśnica.

Dla Cherrpick Games wciąż najważniejsze są gry mobilne. Spółce chce dotrzeć ze swoimi produktami do jak największej liczby graczy, zarówno poprzez dobrze znane kanały, jak również zupełnie nowe, czego przykładem jest e-sport.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem