Chmura obliczeniowa – o co tyle hałasu?

Dodane: 16.12.2011

Marcin Małecki

Udostępnij:

Chmura obliczeniowa (lub też cloud computing) to jeden z najgorętszych tematów mijającego roku. Jednak czym właściwie jest przetwarzanie danych w chmurze? Jaki jest tego potencjał? Jak go wykorzystać? Na te pytania odpowiedzi szukają autorzy książki „Chmura obliczeniowa. Rozwiązania dla biznesu”

Chmura obliczeniowa, czy jak kto woli – cloud computing, to jeden z najgorętszych tematów mijającego roku. Jednak czym właściwie jest przetwarzanie danych w chmurze? Jaki jest tego potencjał? Jak go wykorzystać? Na te pytania odpowiedzi szukają autorzy książki „Chmura obliczeniowa. Rozwiązania dla biznesu.”

Książka autorstwa Arthura Mateosa i Jothy’ego Rosenberga to tegoroczna pozycja, której polskie wydanie przygotowało właśnie Wydawnictwo Helion (tytuł oryginału – The Cloud at Your Service).

Już na wstępnie warto zaznaczyć, że nie jest to pozycja wyłącznie dla programistów, a już z pewnością nie dla tych, którzy szukaliby w niej kodu. Tutaj go nie znajdą. Autorzy przygotowali swoją książkę z myślą o kierownikach biznesowych, kierownikach projektów, architektach systemów, dyrektorach ds. informatyki, technologii etc. Słowem – o wszystkich osobach odpowiedzialnych za decyzje informatyczne i potencjalnych klientach usług w chmurze.

Książka porusza takie tematy, jak:

 • Zasady definiujące przetwarzanie danych w chmurze.
 • Historia chmur obliczeniowych i ich klasyfikacja.
 • Najnowsze technologie, najwięksi dostawcy, najlepsze praktyki.
 • Kiedy korzystać z chmury, a kiedy jej unikać.
 • Tworzenie skalowalnych i niezawodnych aplikacji w chmurze.
 • Przenoszenie do chmury istniejących aplikacji i infrastruktury.
 • Niezawodność i bezpieczeństwo chmur obliczeniowych.
 • Testy, wdrożenia i działanie w chmurze.
 • „Chmura obliczeniowa. Rozwiązania dla biznesu” to solidna pozycja, napisana przystępnym, żywym językiem, która z pewnością pozwoli pozwoli zapoznać się bliżej z cloud computingiem i ułatwi usystematyzowanie informacji na jego temat (które pewnie każdy z nas już w mniejszym lub większym stopniu posiada).

  Nie można nie zauważyć, że chmura obliczeniowa to bardzo gorący temat i chyba jedna z najważniejszych transformacji informatycznych, jakich ostatnimi czasy jesteśmy świadkami. Jeżeli odczuwacie potrzebę zgłębienia tego tematu, to książka Arthura Mateosa i Jothy’ego Rosenberga powinna Was zainteresować.

  Chmura obliczeniowa. Rozwiązania dla biznesu

  Autorzy: Jothy Rosenberg, Arthur Mateos
  Data wydania: 2011/11

  Książkę możecie nabyć na stronie wydawnictwa Helion, klikając tutaj.

  Uwaga! Tylko dziś, posługując się poniższym kodem, możecie kupić książkę o 10% taniej.

  1CB4FC-3D71F5-H

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem