Cinkciarz.pl otwiera biuro w USA

Dodane: 26.08.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Cinkciarz.pl, spółka działająca na rynku wymiany walut otwiera biuro reprezentacyjne w Chicago, w prestiżowej dzielnicy Michigan Avenue.

Na lokalizację swojego biura Cinkciarz.pl wybrał 401 North Michigan Avenue nad brzegiem rzeki w renomowanej części Chicago. Jest to zabytkowa, a równocześnie prężnie rozwijająca się dzielnica biznesowa. Budynek mieści się w sercu kampusu University of Chicago. Z jego okien można podziwiać zachwycający widok na rzekę Chicago i jezioro Michigan.

fot. pixabay.com

Planujemy dotrzeć z usługami do wszystkich mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy wymieniają waluty oraz mają dostęp do rachunków online. Potrzeby klientów w tym zakresie są uniwersalne. Jesteśmy przekonani, że chcieliby oni realizować transakcje szybko, wygodnie i bezpiecznie. Ważne są także konkurencyjne kursy. Taką możliwość zamierzamy im przedstawić. Zależy nam również na wzmacnianiu relacji biznesowych z naszymi partnerami w USA. Przygotowujemy się również do zintensyfikowania działań promocyjnych za oceanem – mówi Kamil Sahaj.

Debiutowi na amerykańskim rynku będzie towarzyszyć wprowadzenie poszerzonej oferty. Wkrótce marka wejdzie na rynek kolejnych usług finansowych. W kwietniu b.r. spółka z grupy kapitałowej, do której należy Cinkciarz.pl, otrzymała Licencję Instytucji Płatniczej. Serwis wymiany walut na mocy umowy agencyjnej będzie mógł z tej licencji korzystać. To oznacza, że za pośrednictwem portalu będzie można nie tylko wymieniać waluty, ale także zlecać przekazy pieniężne i płatności.

Uruchomienie usług dla obywateli USA planowane jest na 2016 r. Ich realizacja będzie możliwa po uzyskaniu odpowiednich licencji w poszczególnych stanach.

Ponieważ ich pozyskanie jest procesem czasochłonnym i skomplikowanym, spółka rozpoczęła już współpracę z najlepszymi kancelariami prawniczymi w Stanach Zjednoczonych. Kryterium wyboru kancelarii była ich skuteczność w procesowaniu podobnych wniosków licencyjnych  przed lokalnymi regulatorami.

W chicagowskim biurze spółki pracę znajdą m.in. specjaliści ds. rozwoju biznesu oraz osoby odpowiedzialne za prowadzenie działań z zakresu marketingu i PR.

Według szacunkowych danych, poza terytorium kraju mieszka nawet 21 mln Polaków i osób pochodzenia polskiego. Największa grupa żyje w USA. Liczy ok. 10 mln osób. O przewadze Chicago jako pierwszej lokalizacji spółki Cinkciarz.pl w USA, zdecydowała pozycja trzeciego (po Nowym Jorku i Los Angeles) pod względem wielkości i zaludnienia miasta w Stanach Zjednoczonych. To jednocześnie największe skupisko Polonii. W okręgu konsularnym Chicago żyje ponad 3.2 mln osób polskiego pochodzenia.

Biuro w Chicago to kolejna po londyńskim City znakomita lokalizacja spółki. W październiku 2013 r. Cinkciarz.pl został pierwszą polską firmą finansową, która otworzyła międzynarodowe biuro w Londynie. Tym samym znalazł się w towarzystwie największych banków inwestycyjnych i instytucji finansowych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem