Cisco, Deutsche Telekom i Intel ogłaszają listę startupów wybranych do udziału w programie inkubacyjnym Challenge Up!

cisco deutsche telekom i intel oglaszaja liste startupow wybranych do udzialu w programie inkubacyjnym challenge up
Udostępnij:
Firmy Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom ogłosiły listę startupów wybranych do następnego etapu programu” Challenge Up!”. Dwanaście zespołów weźmie udział w 4- miesięcznym programie inkubacyjnym stworzonym dla firm, które projektują rozwiązania w obszarze Internetu rzeczy (IoT).

Zwycięskie zespoły zostały wybrane po pięciu dniach intensywnych sesji mentorskich, warsztatów i prezentacji podczas tygodnia akceleracyjnego „Challenge Up!”, który odbył się od 5 do 10 lipca w hub:raum Kraków. Na spotkania z grupą ponad 100 międzynarodowych mentorów, ekspertów i przedsiębiorców zaproszono dwadzieścia startupów z 13 krajów, które zostały wyłonione spośród ponad 300 zgłoszeń. Sesje zostały przygotowane tak, aby pomóc firmom w dostosowaniu ich pomysłów biznesowych do szybszego wprowadzenia na rynek.

fot. materiały prasowe 

Uczestnicy spędzili ponad 40 godzin biorąc udział w warsztatach, podczas których doskonalili umiejętność prezentacji, ulepszali swoje produkty, modele biznesowe, oraz strategie sprzedaży. Startupy zaproszone do programu inkubacyjnego „Challenge Up!” to:

1. Admetsys (Dania) 

AdmetsysSmart PancreasTM w czasie rzeczywistym mierzy i podtrzymuje poziom cukru we krwi hospitalizowanym diabetykom, dzięki czemu odzwierciedla stężenie cukru u zdrowego pacjenta. Admetsys Smart PancreasTM jest podłączany dożylnie i automatycznie mierzy poziom glukozy we krwi w czasie rzeczywistym, bez utraty krwi.

2. ComfyLight (Szwajcaria)

To świetlówka LED wzbogacona czujnikiem ruchu i funkcjami łączności, która zabezpiecza dom przed włamaniem. Urządzenie zapamiętuje schematy poruszania się domowników, gdy przebywają w mieszkaniu, a gdy opuszczają dom, włącza i wyłącza światło – zgodnie z autentycznym

3. Devicehub.net (Rumunia)

Devicehub oferuje usługę chmurową PaaS (Platform as a Service), dzięki której z łatwością można się łączyć i zdalnie zarządzać wieloma urządzeniami oraz tworzyć usługi. Platforma wyraźnie zmniejsza nakład pracy i czas potrzebny usługom IoT do wejścia na rynek.

4. Hi-Park (Izrael) 

Technologia Hi-Park zbiera w czasie rzeczywistym informacje o wolnych miejscach parkingowych na ulicach, wykorzystując aparaty w smartfonach, dzięki czemu znacznie skraca czas poszukiwania miejsca do parkowania.

5. Ifinity (Polska) 

Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

6. n-Join (Izrael)

n-Join wykorzystuje szybki rozwój Internetu rzeczy do zwiększenia elastyczności zakładów produkcyjnych, maksymalizacji ich wydajności i zmniejszania wpływu na środowisko.

7. OORT (Polska) 

OORT jest unikatową technologią oczekującą na opatentowanie, która umożliwia stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, Challenge Up! by Intel Cisco and Deutsche Telekom [email protected] www.challengeup.eu czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do Internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny.

 8. ProGlove (Niemcy)

ProGlove jest urządzeniem wearable usprawniającym pracę. To inteligentna rękawica, która pozwala użytkownikowi na skanowanie bez użycia rąk, błyskawicznie reaguje na jego działania i otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie business intelligence, dostarczając dodatkowe dane.

9. Senic (Niemcy)

Uniwersalny kontroler do Internetu rzeczy umożliwiający sterowanie inteligentnym oświetleniem, zamkami, termostatami czy głośnikami, za pomocą prostych gestów, zamiast aplikacji na smartfonie.

10. SEMSEYE (Litwa)

Unikatowy produkt do pomiaru natężenia ruchu ludzi, który wykorzystuje najbardziej zaawansowane algorytmy inteligentnego przetwarzania wideo. Daje możliwość zwiększania skuteczności w handlu detalicznym każdego typu.

 11. Taggalo (Włochy)

„iTunes do analityki świata rzeczywistego”. Otwarta platforma integrująca analizę wideo, śledzenie Wi-Fi oraz beacona w jednym czujniku plug & play. Pozwala ona na zbieranie danych kontekstowych (liczby kroków, liczby obserwujących, czasu zatrzymania, długości pobytu, częstotliwości powrotów, danych demograficznych) dostępnych bezpośrednio (specjalne panele) albo przez interfejsy API w czasie rzeczywistym.

12. Waylay (Belgia)

Waylay jest platformą automatyzacji łączącą Internet rzeczy z korporacyjnymi systemami IT oraz usługami online.

Program inkubacyjny będzie miał miejsce w Krakowie, Berlinie i Londynie od lipca do listopada tego roku. Startupy, które pomyślnie ukończą program, mogą liczyć na potencjalne doinwestowanie przez firmy Intel, Cisco i Deutsche Telekom. Więcej informacji zostanie podanych w grudniu podczas spotkania "Challenge Up! Summit", który będzie stanowić część konferencji technologicznej unBoundDigital odbywającej się w Londynie w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2015.

"Challenge Up!" został stworzony, by pomóc startupom IoT w szybszym wejściu na rynek dzięki połączeniu dostępu do zasobów korporacyjnych i wspólnych projektów ze wsparciem mentorskim i nawiązaniem kontaktów. Program jednoczy zasoby i doświadczenie w inicjatywach startupowych różnych firm takich jak Cisco, Intel® Business Challenge Europe czy hub:raum obsługiwanego przez Deutsche Telekom.