Cisco zapłaci 270 milionów dolarów za Accompany. Chce aby sztuczna inteligencja zajęła się budową relacji w firmie

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Cisco wraz z początkiem maja ogłosiło porozumienie mające na celu zakup Accompany, firmy, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do budowania baz danych dotyczących osób i relacji w firmach. Transakcja nastąpi w Q4 2018 i będzie opiewała na kwotę 270 milionów dolarów w gotówce i udziałach.

na zdj. Amy Chang | fot. techcrunch.com

Sztuczna inteligencja na spotkaniach menedżerów

Założycielka i CEO Amy Chang porównała produkt z cyfrowym szefem personelu lub osobistym asystentem, który daje menedżerom kontekst potrzebny przed różnego rodzaju rozmowami i spotkaniami. Cisco planuje włączyć technologię Accompany do swoich produktów służących do współpracy, na przykład poprzez wprowadzenie profili firmowych i indywidualnych do spotkań Webex. 

Zespół Accompany stanie się częścią Collaboration Technology Group, aby rozwijać portfolio produktowe Cisco. 

Z zarządu Cisco do nowej jednostki

W tej transakcji istotne jest to, że Chang była w zarządzie Cisco od października 2016. Po podpisaniu porozumienia zrezygnowała ona ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym, ale nie rozstaje się z firmą. Przejmie zarządzanie spółką Cisco Collaboration Technology Group. 

Rowan Trollope, obecny wiceprezes i dyrektor generalny Collaboration Technology Group, robi kolejny krok w swojej karierze. Jak donosi Techcrunch, zostanie on CEO spółki Five9.

Dyrektor generalny Cisco, Chuck Robbins, pokłada w tych zmianach duże nadzieje. – Wspólnie mamy ogromną szansę na dalsze udoskonalenie funkcji sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w ramach naszej współpracy i będziemy kontynuować tworzenie niesamowitych doświadczeń w zakresie współpracy dla klientów – komentuje Robbins.