Citeam Leisure Diving Cup już na półmetku

citeam leisure diving cup juz na polmetku
Udostępnij:
W lipcu wystartowały pierwsze na świecie Mistrzostwa w Leisure Diving – ich założeniem jest wykonanie jak najbardziej efektownych zdjęć ze skoków do wody w pozycji „oderwania się od ziemi”. Swoich mistrzów na terenie Aquaparków poszukiwały już Sopot, Zielona Góra oraz Poznań.

W lipcu wystartowały pierwsze na świecie Mistrzostwa w Leisure Diving – ich założeniem jest wykonanie jak najbardziej efektownych zdjęć ze skoków do wody w pozycji „oderwania się od ziemi”. Swoich mistrzów na terenie Aquaparków poszukiwały już Sopot, Zielona Góra oraz Poznań. Pomysłodawcą i organizatorem jest serwis zakupów grupowych Citeam.pl.


Owling, planking, Leisure Diving – który z trendów podbijających internautów jest najbardziej efektowny? Z pewnością ten ostatni, który zatrzymuje czas i pozwala uwiecznić na zdjęciu pozycję „oderwania się od ziemi”. Moda na Leisure Diving rozpoczęła się na Facebooku, od publikacji albumu ze zdjęciami przez kilku znajomych. Szybko powstała oficjalna strona trendu, którym zainteresowały się także zachodnie media (np. sesja z Ryanem Kwantenem w People, NBC News).

Tego lata mistrzów w Leisure Diving już od lipca poszukuje serwis zakupów grupowych Citeam.pl: - Mistrzostwa to część naszej kampanii wakacyjnej, której towarzyszy hasło „Oderwij się Lekko”. Zdjęcia w stylu Leisure Diving to idealna pamiątka z wakacji, jakże inna od standardowych ujęć przy zachodzącym słońcu. A tego lata zapewniamy Polakom nie tylko wakacje za pół ceny, ale zachęcamy również do tego, by dosłownie oderwali się od codzienności – mówi Izabela Jaskólska, Marketing Manager z Citeam.pl.

Ekipy telewizyjne, Maciej Musiał i drużyny futbolowe – wszyscy do wody!

Mistrzostwa wystartowały 21 lipca w Sopocie. Co tydzień, w innym aquaparku, gdzie możliwe jest wykonywanie bezpiecznych skoków do wody, organizator poszukuje mistrzowskich pomysłów na zdjęcia w pozycji Leisure Diving. Na mapie imprezy znalazły się ponadto Zielona Góra, Poznań, Wrocław oraz Dąbrowa Górnicza. Szaleństwu skoków w pozycji Leisure Diving dały się także ponieść ekipy telewizyjne. Do wody skakali m.in. reporterzy Pytania na Śniadanie, TV Trójmiasto czy Dzień Dobry Wakacje, ale również Radek Majdan i, ku uciesze fanek, młody aktor Maciej Musiał.

Spontaniczną tradycją Mistrzostw w Leisure Diving stał się również udział polskich drużyn futbolu amerykańskiego: - Moda na wyluzowane skoki wywodzi się ze Stanów, podobnie jak futbol amerykański. W trakcie Mistrzostw powstała niespodziewanie nowa kategoria imprezy dla drużyn futbolowych. Te ostatnie przeniosły chwilowo rywalizację z boisk nad baseny skacząc u nas w pełnych strojach meczowych – dodaje Izabela Jaskólska z serwisu Citeam.pl. W szranki na najlepsze zdjęcia w pozycji Leisure Diving stanęli już Dragons z Zielonej Góry oraz poznańskie Kozły. Już w ten weekend, we Wrocławiu, do boju o mistrzowskie zdjęcia ze skoków dołączą wrocławscy Giganci (Giants).

Weekendowe szaleństwo na basenach – gdzie, kiedy?

Galeria zdjęć z poszczególnych odsłon Citeam Leisure Diving Cup jest na bieżąco publikowana na fan page’u Organizatora, http://facebook.com/citeampl. Mistrzostwa odbywają się w weekendy na terenie basenów otwartych w wybranych Aquaparkach. Udział w imprezie jest otwarty dla wszystkich chętnych:– Leisure Diving to również zwariowane stylizacje. Uczestnicy skaczą do wody w strojach Supermana, szlafrokach, sportowych koszulkach, sukniach ślubnych, garniturach czy z poduszką pod głową. Na miejscu posiadamy garderobę pełną kreacji, które można dowolnie dobrać – wyjaśnia Izabela Jaskólska z Citeam.pl.

Najważniejszym elementem Mistrzostw jest zdjęcie ze skoku, a o jego wykonanie dba fotograf, który uwiecznia każdego uczestnika w momencie „oderwania się od ziemi”. Fotografie są następnie emitowane na ekranie LED, by na bieżąco móc ocenić efekt skoku. Po imprezie uczestnicy Mistrzostw otrzymują również zdjęcia na własny użytek.

W Mistrzostwach biorą udział Polacy w różnym wieku – najstarsi skaczący mają ok. 60 lat. Bardziej odważni są jednak panowie, którzy częściej i w bardziej efektowny sposób odrywają się od ziemi. Najpopularniejsze stylizacje skoków do tej pory obejmowały stroje super bohaterów czy, klasyczne dla Leisure Diving, szlafroki oraz poduszki. To jednak nie koniec Mistrzostw – zobaczymy, co zaprezentują wrocławianie oraz Ślązacy.

Patronat medialny nad Citeam Leisure Diving Cup objęli: Rmf Maxxx, Interia.pl, Polki.pl, DlaStudenta.pl, MediaFun, ŚwiatObrazu.pl oraz Aktywni.pl. W regionach patronat obejmują także media lokalne. Ostatnia odsłona Mistrzostw odbędzie się 19 sierpnia w Dąbrowie Górniczej. A fanów Leisure Diving przybywa z każdym dniem.

źródło: informacja prasowa