City Robotics pozyskuje 1 mln euro. Startup tworzy roboty dezynfekujące

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

city robotics

Udostępnij:

City Robotics pozyskało 1,1 mln euro od funduszy Azahar Global, Demium Capital i aniołów biznesu. Polski startup tworzy roboty społeczne, które mają pomagać w rozwiązywaniu takich problemów jak niedobór pracowników. Dzięki finansowaniu firma planuje przyspieszyć prace badawczo-rozwojowe, zwiększyć sprzedaż, a także otworzyć się na nowe rynki.

City Robotics jest polską firmą, która oficjalnie rozpoczęła działalność w 2020 roku. Startup wprowadza na rynek roboty, które mają rozwiązywać problemy, przed którymi stoi świat, w tym m.in. o niedobór siły roboczej. Co ważne, City Robotics dąży do tego, aby roboty zwiększały produktywność ludzi, a nie zastępowały ich.

Teraz firma będzie mogła szybciej zrealizować swoje plany dzięki zastrzykowi gotówki. City Robotics pozyskało 1,1 mln euro od funduszy Azahar Global, Demium Capital, a także aniołów biznesu.

Początki CityRobotics

CityRobotics został stworzony w ramach Programu Inkubacji Demium w Warszawie. Zespół tworzą Deepjyoti Nath, Janusz Szymczyk i Ivan Mazuryk. Startup ma już na swoim koncie kilka ważnych produktów. Jednym z nich jest robot dezynfekujący Robo-UV, który zdobył mnóstwo nagród, zyskał uznanie wielu publicznych szpitali w Europie, a także został zweryfikowany laboratoryjnie przez Uniwersytet Łódzki.

Robo-UV jest tworzony w kilku wariantach, takich jak Robo-UV Pro, który jest robotem dezynfekującym ogólnego przeznaczenia, Robo-UV Max, czyli zaawansowaną wersją z bezprzewodowym ładowaniem oraz aplikacjami wykorzystującymi AI oraz Robo-UV Lite, który został wykonany specjalnie do poruszania się wzdłuż przejścia w samolocie i dezynfekcji pomiędzy transferami pasażerów.

Roboty od CityRobotics

Innym osiągnięciem jest Secura, czyli robot stworzony do autonomicznego patrolowania dużych przestrzeni, takich jak dworce kolejowe, biura, hotele, magazyny i przemysł. Przy ogromnej luce zasobów ludzkich potrzebnych do obszarów związanych z bezpieczeństwem, robot ułatwia pracę pracownikom ochrony, którzy patrolują duże przestrzenie.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy startup zaprojektował robota od podstaw. Zespół, który nad nim pracował, wykonał elektrykę, fuzję czujników, następnie dodał oprogramowanie z tysiącami linii kodu, a także zaprojektował narzędzie produkcyjne.

Przeczytaj również Zdalnie sterowane roboty będą gasić pożary. W najtrudniejszych sytuacjach znacznie zwiększą bezpieczeństwo strażaków

Wizja firmy

Przedstawiciele CityRobotics są przekonani, że dzięki zdobytym środkom będą mogli przyspieszyć prace badawczo-rozwojowe, zwiększyć sprzedaż, a także otworzyć się na nowe rynki i dotrzeć do kolejnych klientów.