CityRace.Me wśród najlepszych światowych gier mobilnych

cityraceme wsrod najlepszych swiatowych gier mobilnych
Udostępnij:
Geolokalizacyjna gra mobilna CityRace.Me została nominowana do tytułu Najlepszej Gry Rozgrywanej w Świecie Rzeczywistym w Międzynarodowym Konkursie Gier Mobilnych (International Mobile Gaming Awards IMGAs).

Geolokalizacyjna gra mobilna CityRace.Me została nominowana do tytułu Najlepszej Gry Rozgrywanej w Świecie Rzeczywistym w Międzynarodowym Konkursie Gier Mobilnych (International Mobile Gaming Awards IMGAs). W konkursie wzięło udział prawie 500 gier z całego świata, a CityRace.Me znalazło się wśród pięciu najlepszych gier w swojej kategorii.


CityRace.Me jest połączeniem klasycznej gry Snake, znanej z telefonów Nokia, z wyścigiem z filmu Tron. W czasie rozgrywki gracze na bieżąco widzą przebywane przez siebie trasy, a celem jest jak najszybsze okrążenie przeciwnika. CityRace.Me to ekscytujące wyścigi wymagające szybkości, znajomości miasta i sprytu. Gra będzie dostępna na iPhone’y razem z aplikacją webową pozwalającą oglądać rozgrywki w czasie rzeczywistym.

CityRace.Me powstało w oparciu o stworzoną przez nas unikalną technologię GRID ENGINE umożliwiającą tworzenie geolokalizacyjnych gier rozgrywających się w czasie rzeczywistym. Zostanie ona udostępniona developerom, tak by każdy mógł stworzyć własną grę. Gra zapowiada nową generację geolokalizacyjnych gier rozgrywających się w świecie rzeczywistym.

CityRace.Me zostało wyróżnione w szeregu konkursów, wśród nich: Startup Weekend Warsaw, Startup Fest oraz Hive53 Pitching Contest w Krakowie.

Finał Międzynarodowego Konkursu Gier Mobilnych odbędzie się 1 marca podczas Mobile Game Summit w Barcelonie. Startup CityRace.Me został wyróżniony obok uznanych firm takich jak Grey Area i Flaregames, które otrzymały finansowanie w wysokości odpowiednio 2.5 mln i 7.9 mln dolarów.

CityRace.Me walczy również o nagrodę publiczności. Głos można oddać na stronie konkursu: http://www.imgawards.com/, szczegóły na stronie wydarzenia: Vote for CityRace.Me na Facebook’u.

CityRace.Me już wkrótce będzie dostępne w wersji Beta.

źródło: informacja prasowa