Cleeng LIVE! odpowiedzią na wyzwania transmisji na żywo

Dodane: 17.12.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Przedstawiciele rozlicznych branż coraz chętniej skłaniają się ku sprzedaży wideo online. Odpowiadają w ten sposób na rosnący apetyt odbiorców na jakościowe, łatwo dostępne i przystępne cenowo materiały.

Transmisja wydarzeń na żywo, która opiera się na modelu sprzedaży Pay per View, bije tu na głowę alternatywne rozwiązanie, jakim jest udostępnianie nagrań na żądanie. Niewątpliwie przoduje pod względem generowanych zysków – w przeliczeniu na jednego widza są one aż sześciokrotnie wyższe niż w przypadku Video on Demand!

Zdjęcie główne artykułu by startupstockphotos.com | CC0 License

Nie da się jednak ukryć, że dużo wyższy poziom zysków płynących z transmisji na żywo wiąże się także z szeregiem wyzwań, z jakimi muszą zmierzyć się nadawcy. Streaming oparty o model Pay per View jest bowiem nieporównanie bardziej skomplikowany pod względem technicznym i organizacyjnym niż sprzedaż wideo na żądanie. Transmisja na żywo musi być udostępniona tysiącom, a bywa że i milionom widzów jednocześnie, presja jest więc olbrzymia.

Zadania nie ułatwia fakt, że 15 proc. transakcji Pay per View dokonywane jest na 10 min przed wydarzeniem. Dynamika zakupów jest często nieprzewidywalna, zatem sprawne zarządzanie wstępnymi rezerwacjami i zamówieniami na ostatnią chwilę wymaga precyzyjnej strategii i odpowiednich zasobów. Co więcej, 28 proc. widzów ogląda transmisje na urządzeniach mobilnych, z czym mogą wiązać się problemy techniczne. Aby zapewnić niezakłócony odbiór, potrzeba solidnego wsparcia technicznego.

Transmitowanie wydarzeń w wielu krajach jednocześnie wydaje się oczywiste, jednak i tutaj nie brakuje wyzwań – wystarczy wspomnieć chociażby o typowych dla danego kraju metodach i kanałach płatności, obsłudze lokalnych walut czy istnieniu geoblokady, która uzależnia transmisję wydarzenia w określonych państwach od obowiązujących praw autorskich. Do tego należy dodać wszelkie czynności związane z fakturowaniem usług, raportowaniem poziomu sprzedaży, zapewnieniem bezpieczeństwa i bieżącą obsługą użytkowników.

Widać zatem, że transmisja na żywo to zadanie, któremu niejednemu nadawcy ciężko jest podołać. Czy rzeczywiście wysokie zyski muszą być okupione takim trudem? Firma Cleeng, która działa na rynku sprzedaży materiałów wideo już od trzech lat, przekonuje, że nie. A na pewno nie dla nadawcy, bo Cleeng bierze na siebie wszystkie najbardziej problematyczne kwestie wymienione powyżej. Zajmuje się kompleksowo całym procesem kupna materiałów wideo przez oglądających. Współpracując ściśle z platformami streamingowymi, firma znacznie przyspiesza sprzedaż filmów wideo transmitowanych na żywo.

Cleeng może pochwalić się współpracą z wiodącymi światowymi platformami, takimi jak Kaltura, Brightcove czy Livestream. Na przestrzeni ostatnich trzech lat firma obsługiwała transmisję wydarzeń wielu rozpoznawalnych marek, jak FIFA, Cirque du Soleil czy British Basketball League. Na bazie tych doświadczeń powstało rozwiązanie pod nazwą Cleeng LIVE!, które otwiera nowe możliwości dla każdego, kto chce transmitować swoje treści zarówno lokalnie, jak i globalnie.

Cleeng LIVE! to narzędzie, przy pomocy którego nadawca może samodzielnie, w ciągu zaledwie kilku minut stworzyć pełną stronę swojego wydarzenia i natychmiast rozpocząć jego promocję. Etap ten jest bezpłatny bez względu na to, czy wydarzenie ma być w zamierzeniu darmowe, czy też biletowane. Cleeng pobiera prowizję tylko od faktycznych zysków ze sprzedaży. Dla organizatorów bezpłatnych eventów oznacza to, że mogą korzystać z wygodnego narzędzia do transmisji na żywo bez żadnych opłat!

Cleeng LIVE! zapewnia sprawną obsługę sprzedaży biletów online – także na krótko przed transmisją, kiedy panuje często zwiększony ruch. Odbiorcy oglądający transmisje na różnych urządzeniach, w tym mobilnych, mogą liczyć na wsparcie w każdej chwili – specjaliści Cleeng odpowiadają na wszelkie zgłoszenia w ciągu 15 min. Obsługa lokalnych walut i systemów płatności oraz precyzyjne geoblokady w ponad 150 krajach to kolejne funkcje Cleeng LIVE!, które znacznie ułatwiają transmisję wydarzeń na całym świecie.

Upowszechnienie się transmisji wydarzeń na żywo w modelu Pay per View niesie ze sobą wiele szans, ale i problemów. Te drugie Cleeng bierze na siebie; nadawcom zostaje więc czysty zysk, a widzom – czysta przyjemność z oglądania.