Clipster laureatem międzynarodowego konkursu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Clipster, znajdujący się w Gdańsku, to pierwszy w Polsce dom dla startupowców. Młody przedsiębiorca może w nim zamieszkać na 3 miesiące i pracować nad biznesowymi pomysłami.

Na zdjęciu: mieszkańcy Clipstera | fot. M. Młynarczyk 

Innowacyjny projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER i akceleratora, funduszu technologicznego Alfabeat doceniło jury i polskie środowisko startupowe, które w głosowaniu przyznało mu nagrodę podczas polskiego finału Central European Startup Awards (CESA). Clipster, jako krajowy laureat, będzie reprezentował Polskę w europejskim finale w Bułgarii.

Clipster wprowadził do Polski popularny za granicą trend, jakim jest coliving, czyli współmieszkanie w celu wymiany pomysłów i wspólnej przedsiębiorczej pracy. W mikropartamentach Clipstera w gdańskim Wrzeszczu mieszkali już m.in. studenci, architekci, programiści czy specjaliści od marketingu. Kolejni mieszkańcy wprowadzą się w październiku. Dlaczego STARTER i Alfabeat stworzyli to miejsce?

– Często młodzi przedsiębiorcy inwestują sporo czasu, energii i pieniędzy w projekt, który nie ma szans powodzenia. Clipster powstał po to, aby uniknąć takich błędów i skupić uwagę przedsiębiorców na pomysłach wartych wdrożenia. Co 3 miesiące rekrutujemy kolejne kreatywne osoby do przestrzeni. Już teraz zachęcamy do udziału w grudniowej rekrutacji i zamieszkania w colivingu na początku nowego roku – mówi Agnieszka Cichocka, koordynatorka Clipstera z ramienia STARTERA.

Działalność Clipstera nie przeszła bez echa. We wtorek, 26 września, podczas krajowego finału międzynarodowej rywalizacji Central European Startup Awards w Warszawie, Clipster otrzymał nagrodę w kategorii: „Best Accelerator and Incubator Programme”.

– Nagroda w krajowym finale CESA jest dla nas szczególna, gdyż o zwycięstwie zdecydowało nie tylko jury, ale także głosy środowiska startupowego. Oznacza to, że Clipster cieszy się uznaniem ludzi, dla których powstał – mówi Bartosz Lipnicki, Partner Zarządzający Alfabeat.

Clipster jako laureat krajowego finału CESA, będzie reprezentował polskie innowacje podczas europejskiego finału konkursu, który odbędzie się 23 listopada w Bułgarii. Wezmą w nim udział przedstawiciele środowisk startupowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Zwycięzcy zostaną wybrani w otwartym głosowaniu, które rozpocznie się 4 października.

Więcej informacji o konkursie i laureatach w innych kategoriach można znaleźć na stronie: www.centraleuropeanstartupawards.com. Szczegółowa oferta Clipstera dostępna jest pod adresem: www.clipster.pl.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem