Cloud Backup – nowe narzędzie, które umożliwia tworzenie szyfrowanych kopii ważnych plików i dokumentów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Cloud Backup – nowe narzędzie, które umożliwia tworzenie szyfrowanych kopii ważnych plików i dokumentów

Udostępnij:

W dobie Internetu oraz związanych z tym ataków hakerskich niezwykle ważne jest, aby w bezpieczny sposób przechowywać swoje dane. Tworzenie tzw. backupu pozwoli nam również odzyskać przypadkowo usunięte pliki oraz dokumenty. Tego typu rozwiązania oferuje nowa aplikacja spółki nazwa.pl – Cloud Backup.

Z pewnością słyszeliście kiedyś o sytuacji, gdy fragment długo wyczekiwanego filmu, serialu bądź też jakiejś głośnej kampanii reklamowej wyciekł do Internetu. Nie mówiąc już o tajnych danych osobowych. A może nawet nie raz przytrafiło się Wam całkowicie utracić plik lub dokument, nad którym pracowaliście dniami i nocami.

I mimo że na pierwszy rzut oka przytoczone przykłady mają ze sobą niewiele wspólnego, to można by im wszystkim zapobiec, stosując to samo rozwiązanie. A dokładniej – pamiętając o odpowiednim zabezpieczeniu ważnych danych. W jaki sposób?

Chociażby korzystając z usług zewnętrznych dostawców, dzięki którym stworzymy szyfrowane kopie plików. Pozwoli nam to, po pierwsze, uchronić nasze urządzenia przed wyciekiem ważnych danych, a po drugie, gdy nieopatrznie usuniemy ważny dokument, będziemy mogli go w prosty sposób odzyskać.

Tego typu rozwiązania oferuje spółka nazwa.pl, która od jakiegoś czasu udostępnia usługę o nazwie Cloud Backup. Jest to intuicyjna aplikacja, która pozwala na tworzenie szyfrowanych kopii plików z komputera działającego w systemie Microsoft Windows. Jak to dokładnie działa?

Otóż dane przed wysłaniem na serwer nazwa.pl szyfrowane są lokalnie na komputerze i zabezpieczane hasłem znanym tylko użytkownikowi komputera. Odbywa się to za pomocą symetrycznego algorytmu AES-256, wspieranego przez wszystkie współczesne procesory, co powoduje, że tworzenie kopii zapasowej nie obciąża komputera.

Dzięki usłudze Cloud Backup wykonywana jest pełna kopia zapasowa plików, a kolejne kopie tworzone są na zasadzie aktualizacji, poprzez dodawanie tylko zmienionych informacji. Rozwiązanie to oszczędza ilość przesyłanych danych, zmniejsza obciążenie łącza internetowego oraz pozwala na wykonywanie backupu większej liczby plików.

Co ciekawe, to również od nas będzie zależało, w które dni i o której godzinie dane mają być kopiowane na serwer. Sami bowiem możemy ustawić sobie odpowiedni dla nas harmonogram backupu.

Jeśli zaś chodzi o przypadkowo usunięte dokumenty – o to również nie musimy się martwić. Dzięki usłudze Cloud Backup usunięte na komputerze pliki i katalogi utrzymywane są w kopii zapasowej na serwerze jeszcze przez 90 dni. W przypadku jakiejkolwiek modyfikacji pliku na komputerze możemy go odzyskać w wersji z każdego dnia, w którym była wykonywana kopia zapasowa.

Jeżeli chcielibyście się samodzielnie przekonać, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje możliwość sprawdzenia tego na własnych zasadach. Czytelnicy mamstartup.pl mogą teraz aktywować za darmo usługę Cloud Backup na okres sześciu miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

kc98-2976-6262

Termin ważności kodu rabatowego: 21.07.2020r.

 

Artykuł powstał we współpracą z nazwa.pl