Co.brick venture building dokłada cegiełkę do śląskiego ekosystemu startupowego

Dodane: 08.10.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Czy na Śląsku funkcjonuje ekosystem startupowy? Z pewnością jest wiele elementów, jednak brakuje integracji wszystkich podmiotów. Są startupy, które chcą rozwijać innowacyjne pomysły. Są podmioty wspierające działania biznesowe. Jednak prawdziwy ekosystem musi dopiero powstać. Śląsk ma ogromny potencjał i nadszedł czas, aby go wykorzystać. Takie zadanie ma przed sobą co.brick venture building.
Dobrze funkcjonujący ekosystem startupowy to połączenie wielu elementów – innowatorów i pomysłodawców z różnymi instytucjami: samorządami, uczelniami biznesem, czy mediami. Dopiero współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami ma szansę stworzyć pole dla rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Co.brick venture building już od kilku miesięcy pracuje nad tym, aby zintegrować podmioty działające na rzecz rozwoju startupów na Śląsku.

– co.brick venture building jest projektem, gdzie nieustannie podkreślamy, że każda osoba zaangażowana w tworzenie ekosystemu startupowego jest istotna. Jednak w pojedynkę bardzo trudno cokolwiek zdziałać. Kluczem do osiągnięcia sukcesu na tym polu jest współpraca – tłumaczy Rafał Bałaga, pomysłodawca inicjatywy.

Pierwszym krokiem do realizacji celów co.brick venture building jest większa integracja śląskiej społeczności startupowej. Już teraz w projekt zaangażowanych jest ponad 100 osób: praktyków biznesu, inwestorów, przedstawicieli uczelni wyższych czy jednostek samorządowych. Teraz przyszedł czas na oficjalne rozpoczęcie działalności co.brick venture building, zweryfikowanie teorii z praktyką i połączenie specjalistów z pomysłodawcami.

– Obecne statystyki nie są zbyt optymistyczne dla innowatorów. Mówi się, że 8 na 10 startupów upada. My chcemy odwrócić trend. Współpracując z kompetentnymi osobami chcemy pomóc pomysłodawcom i nastawionym na biznes inżynierom oraz osobom technicznym przekształcić ich pomysły w dobrze funkcjonujące biznesy – mówi Kuba Nagórski zarządzający co.brick venture building.

W ramach co.brick venture building jest przygotowany 12-miesięczny program akceleracyjny. W tym czasie pomysłodawcy we współpracy z mentorami, praktykami biznesu i doświadczonymi programistami będą pracować nie tylko nad rozwojem innowacyjnego produktu, ale też nabędą też szereg kompetencji biznesowych.

Pilotażowy program zostanie uruchomiony pod koniec października. Informacje o procesie akceleracyjnym będzie można znaleźć na stronie  lub zapisując się do newslettera.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem