Co powinien mieć telefon i abonament dla firm?

co powinien miec telefon i abonament dla firm
Udostępnij:
Współczesny przedsiębiorca nie może obejść się bez smartfona. Ciągły dostęp do poczty elektronicznej, mediów społecznościowych czy szybkiego internetu z dobrym zasięgiem, to ogromne ułatwienie w biznesie. Warto więc dobrze przemyśleć wybór telefonu oraz operatora.

Smartfon poza szeregiem funkcji, które ułatwiają życie przedsiębiorcy, jest dla niego również oznaką pewnego prestiżu. Dlatego telefon biznesowy powinien gwarantować sprawną pracę, a umowa z operatorem powinna być tak skonstruowana, aby przedsiębiorca mógł w pełni wykorzystywać możliwości telefonu.

Oferowane usługi uwzględniają różne opcje jak na przykład dodatkowe GB Internetu, darmowy dostęp do mediów społecznościowych, darmowe połączenia i SMSy z numerami w innych sieciach itp. Jakie jeszcze funkcje mogą się okazać przydatne?

Nawigacja

Liczne podróże służbowe, odwiedzanie nowych miejsc, gonitwa od spotkania do spotkania. Tak wygląda rzeczywistość wielu właścicieli firm. W takiej sytuacji dobrze jest zawsze mieć pod ręką sprawną nawigację, która poprowadzi do miejsca docelowego, a kiedy trzeba podpowie krótszą trasę. Dobrze jest też, jeśli operator nie przewiduje dodatkowych opłat za taka usługę. Jeżeli ta opcja jest dla Ciebie ważna, warto wiedzieć, że aktualnie Plus posiada w swojej ofercie dla nowych firm abonament z darmową nawigacją.

Centralka firmy

Ciekawą usługą, którą również otrzymujemy od Plusa jest Centralka firmy. Docenią ją szczególnie małe przedsiębiorstwa lub firmy rodzinne. Centralka pełni rolę wirtualnej recepcji, która powita dzwoniących pod nasz numer komórkowy specjalnie przygotowanym przez nas komunikatem, przedstawi naszą ofertę, czy wyśle SMS ze skonfigurowaną przez nas informacją do wszystkich dzwoniących. To nie jedyne jej funkcjonalności, ponieważ dzięki dedykowanemu panelowi dostępnemu online będziemy mogli skonfigurować ją pod nasze potrzeby.

Tym samym, potencjalny klient może otrzymać już na poziomie Centralki precyzyjną informację dotyczącą nie tylko oferowanych przez nas usług, ale możemy go także skierować w pożądane przez nas miejsce. Chcemy przekazać kontakt do działu obsługi klienta, czy do działu finansowego (w osobie żony, która prowadzi z nami biznes)? Nie ma problemu, Centralka zrobi to za nas. Opcji jest naprawdę wiele.

Dedykowany doradca

To kolejna ciekawa usługa, którą również bez dodatkowych opłat oferuje Plus swoim klientom. O co chodzi? Wystarczy zadzwonić pod numer 601 108 528, by uzyskać połączenie z doradcą biznesowym, który ekspresowo pomoże w takich kwestiach jak:

  • techniczna obsługa i konfiguracja sprzętu,
  • optymalizacja usług na wszystkich numerach firmowych, w tym usług potrzebnych sezonowo (połączenia międzynarodowe, roaming, usługi obniżające koszty),
  • informacja o najnowszych usługach mogących wspierać biznes z zakresu telekomunikacji i energetyki,
  • zgłoszenia i sprawy związane z Plusem,
  • bieżące informacje o wynikach podjętych działań, czy terminach kontraktów.

Taka usługa jest bardzo przydatna, bo przedsiębiorca nie musi pamiętać o wielu ważnych kwestiach. Wie, że pod jednym numerem od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00 czeka na niego jego doradca, który ekspresowo pomoże w powyższych kwestiach.

Oferta za 40 zł netto za miesiąc od Plusa

Powyższe przydatne opcje możemy obecnie dostać w cenie abonamentu Plusa. Poza tymi udogodnieniami oferta przewiduje nielimitowane rozmowy, SMSy, MMSy do wszystkich oraz w roamingu UE, Internet bez końca oraz 120 minut na połączenia m-we w UE za darmo. Dodatkowo otrzymujemy pakiet internetowy 36 GB, który jest do wykorzystania podczas trwania umowy. A to wszystko za 40 zł netto za miesiąc (49,20 z VAT), przy czym pierwsze 6 miesięcy jest gratis.

Do dobrego abonamentu, dobry telefon

Poza wyborem odpowiedniego operatora, warto również zastanowić się nad wyborem modelu telefonu. W dzisiejszych czasach smartfony to nie tylko urządzenia do komunikacji, czy zdalnego zarządzania biznesem, to również pewnego rodzaju biżuteria. Dlatego telefon może budować wrażenie, jakie przedsiębiorca zrobi na swoich rozmówcach. Poniżej dwa flagowe smartfony, które obecnie są dostępne w ofercie Plusa.

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 to tegoroczna, wyczekiwana przez wszystkich fanów marki, premiera, która nikogo nie zawiodła. Najnowszy model Samsunga Galaxy praktycznie nie posiada ramki wokół ekranu, nawet miejsce na przedni aparat zostało nowatorsko ukryte we wcięciu znajdującym się z boku ekranu. Do tego potrójny aparat, odporność na wodę i pył. Poza tym Infinity-O Display wykonane jest w technologii Super AMOLED i o rozdzielczości Full HD+ lub QHD+.

Huawei Mate 20 Dual Sim

Huawei Mate 20 Dual Sim to kolejna propozycja Plusa. Telefon wyróżnia się eleganckim wyglądem i bardzo dobrym aparatem. Obudowa została wykonana ze szkła i metalu i przy tym jest wodoszczelna. Co ciekawe na telefonie w ogóle nie widać czytnika linii papilarnych, który producenci schowali pod wyświetlaczem. Natomiast jeśli chodzi o tył telefonu, wyróżnia się on od innych smartfonów zupełnie nowym ułożeniem aparatów fotograficznych.

Podsumowując, smartfon to ważne narzędzie biznesowe. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na dobranie odpowiedniego telefonu dla siebie i uzupełnienie go o umowę u takiego operatora, który będzie trafiał we wszystkie potrzeby. Warto pamiętać, że obecnie nie ma żadnego problemu z przeniesieniem swojego numeru, więc warto co jakiś czas sprawdzać, co ma do zaoferowania konkurencja. Oferta abonamentu w Plusie wypada obecnie szczególnie korzystnie.

 

Artykuł powstał we współpracy z siecią Plus.