Co powinieneś wiedzieć o marketingu w social media? Oglądamy webinar specjalistów z Buffera

Dodane:

Michał Krajewski Michał Krajewski

Udostępnij:

Wbrew pozorom dużo trudniejsze od budowy własnego produktu jest dotarcie z nim do potencjalnego klienta. Jest to szczególne wyzwanie dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w sprzedaży i marketingu. Na szczęście w internecie wiedza leży na ziemi i wystarczy się po nią schylić.

Przedstawiamy i omawiamy jeden z najlepszych darmowych webinarów, który pomoże Wam ogarnąć podstawy internetowego marketingu na start!

Poznajcie ten cykl filmów stworzony przez Buffera, omawiający różne aspekty marketingu w mediach społecznościowych, z samego frontu działań. Dzięki temu możecie wybrać to, co uważacie za najbardziej interesujące lub potrzebne w Waszej sytuacji. Nagrania są po angielsku, ale używany język jest przystępny i nie powinien większości z Was sprawić problemu.

1. Co publikować na fejsie?

Pierwszy z webinariów dotyczy wyszukiwania dobrej jakości treści do publikacji w mediach społecznościowych i promowania przy tym własnej marki. Można się z niego dowiedzieć, jak szef marketingu Buffera podchodzi do procesu znajdowania interesujących artykułów, odsiewania tych najlepszych i dzielenia się nimi. Poznacie jego ulubione narzędzia i cały proces, który sobie opracował. Warto to zobaczyć, niezależnie od Waszego etapu zaawansowania i podpatrzeć jak robią to jedni z najlepszych w branży.

2. Jak promować firmę na Instagramie?

Jeśli planujesz w swojej strategii wykorzystać Instagrama to ten odcinek jest dobrym miejscem na start. Dowiesz się jak wykorzystać Instagram Stories, Zoom, a także poznasz przykłady firm korzystających aktywnie z Insta, statystyki i garść dobrych praktyk jak dotrzeć ze swoim produktem do tej wciąż bardzo aktywnej społeczność (600 milionów użytkowników aktywnych każdego miesiąca!).

3. Co to jest Facebook News Feed?

Facebook. Dla jednych to kopalnia złota, a dla innych otchłań bez dna, do której wrzuca się pieniądze. W tym webinarze dowiecie się podstaw dotyczących Facebook News Feed, jak sobie radzić z algorytmami Facebook’a, reklam i sponsorowanych postów i ogólnej strategii. Bardzo dobry start, szczególnie dla osób obsługujących małe profile – dowiecie się kilku przydatnych “growth hacków”.

4. Analiza statystyk z profili społecznościowych

Nie ma skutecznego marketingu, bez mierzenia rezultatów i wyciągania na ich podstawie wniosków. Dlatego warto tutaj poznać podejście, jakie stosuje Buffer do swojej wewnętrznej analityki i jak Wy możecie zacząć mierzyć skuteczność swoich działań.

5. Public Relations od podstaw

Ostatni webinar opowiada o Public Relations. Fajny wstęp, pokazujący cały proces docierania do dziennikarzy. Cieszy jego nacisk na rozwijanie relacji z dziennikarzem i ukazanie, że PR to nie tylko jednorazowa publikacja na TechCrunchu i jest to ciągły, często długi i pracochłonny proces.

Podsumowując, Bufferowi udało się skondensować w tych pięciu filmikach, całkiem sporą dawkę wiedzy o Social Media i PRze. Myślę, że śmiało go można polecić osobom startującym ze swoim startupem czy firmą i zastanawiających się jak ugryźć tematykę mediów społecznościowych.

Michał Krajewski

Partner we flame, współtwórca Rarog.io

Przedsiębiorca, analityk internetowy i specjalista od marketingu. Partner we flame, gdzie pomagamy innowacyjnym firmom i startupom na wszystkich etapach rozwoju, pomagając im być dostrzeżonym przez ich potencjalnych klientów. Zajmuje się również rozwojem Raroga – narzędzia do zautomatyzowanego znajdowania i pierwszego kontaktu z klientami na Twitterze.