Co się przydaje podczas workation? Przegląd niezbędnych sprzętów i gadżetów

Dodane: 03.08.2022

Mam Startup

Udostępnij:

Większość z nas w okresie letnim bierze dwa tygodnie urlopu, aby wyjechać na wymarzone wakacje. Wówczas wyłączamy służbową pocztę i staramy się jak najrzadziej sięgać po telefon – wszystko po to, aby w tym krótkim czasie maksymalnie zregenerować się przed powrotem do pracy.

Nikt jednak nie powiedział, że powinniśmy tylko raz w roku decydować się na dalekie podróże i wtedy zwiedzać różne urokliwe miejsca. W czasach, kiedy coraz więcej firm umożliwia pracownikom pracę zdalną (lub w trybie hybrydowym) możemy przecież znacznie częściej wyjeżdżać i poznawać nowe destynacje bez konieczności brania urlopu. Jak takie zwiedzanie pogodzić to z codzienną pracą? Odpowiedzią jest hasło “workation”, które powstało z połączenia słów „work” i „vacation”. Workation oznacza nic innego jak wyjazd do jakiegoś miejsca wypoczynkowego, aby tam wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Jednak już po pracy możemy oddawać się typowo turystycznym aktywnościom.

Workation przynosi wiele korzyści i nie mamy tu na myśli wyłącznie odkrywanie nowych miejsc. Taki tryb pracy zwiększa naszą motywację do pracy oraz jej efektywność, gdyż przebywanie w atrakcyjnym otoczeniu zachęca do jak najsprawniejszego uporania się z obowiązkami, aby móc korzystać z wolnego czasu. Aby praca w nowym miejscu pozostała wyłącznie przyjemnością, jej wykonywanie musi być dla nas maksymalnie komfortowe i nie sprawiające większych problemów. Na workation bierzemy oczywiście sprawdzony służbowy komputer, ale to nie jedyny sprzęt, który powinien znaleźć się w naszej walizce. Polecamy Wam kilka gadżetów ze sklepu PLUSA, które usprawnią i uprzyjemnią pracę poza tradycyjnym biurem.

motorola edge 30 pro 5G 

Smartfon to obok laptopa sprzęt, który jest prawdziwym ’must have’ na liście rzeczy do zabrania na workation. Nie trzeba tego dzisiaj chyba szerzej tłumaczyć – możliwość szybkiego kontaktowania się z naszymi współpracownikami i nieograniczony zasięg internetowy to elementy, które są nieraz po prostu niezbędne w naszej pracy. 

Niektóre modele smartfonów oferują zasięg sieci 5G – dzięki niej nie tylko mamy zagwarantowany szybki internet, ale również bezpieczeństwo. Przykładem jest motorola edge 30 pro z 5G, z której możemy korzystać jak z routera – wystarczy, że udostępnimy hotspot Wi-Fi i połączymy się z nim na laptopie lub tablecie. “Własny internet” odpowiednio szyfruje nasze dane, podczas gdy publiczne WiFi (np. w kawiarni) nie daje takiej gwarancji, przez co zgromadzone na urządzeniu hasła, pliki, dokumenty mogą być łatwo przechwycone przez osoby z zewnątrz.

Po godzinach pracy motorola edge 30 pro 5G sprawdzi się równie dobrze – to najlepszy fotograficzny kompan podczas każdej podróży. Wysokiej rozdzielczości aparat szerokokątny 50 Mpx i aparat do selfie 60 Mpx rejestrują na zdjęciach szczegóły nawet w słabym oświetleniu dzięki technologii Quad Pixel. Później, do zapisanych na smartfonie fotografii i filmów, z przyjemnością będziemy wracać za sprawą wyświetlacza obsługującego HDR10+.

A jeśli martwicie się zawsze o to, że ładowanie smartfona zabiera Wam cenny czas, to Motorola ma na to rozwiązanie – najszybsze ładowanie TurboPower™ (68 W), dzięki któremu naładujecie baterię do ponad 50% w zaledwie 15 minut.

Cena w PLUSIE – 499 zł na start i 36 rat 0% po 158,33 zł/mies. z abonamentem za 55 zł/mies.

OPPO 5G CPE T1a

Własny szybki internet możemy zabrać ze sobą również w formie innego urządzenia – osobnego routera, w którym znajduje się karta SIM 5G. OPPO 5G CPE T1a umożliwia udostępnianie szybkiego internetu na telefony komórkowe, tablety, komputery i inne urządzenia elektroniczne. Model T1 obsługuje sieć komórkową 5G/4G. Router od OPPO jest wyposażony we flagowy układ drugiej generacji Qualcomm Snapdragon X55 5G 7 nm. Router sprawdzi się nie tylko przy okazji obowiązków służbowych, ale także do rozrywki – film HD o pojemności 2 GB pobierzemy dzięki temu gadżetowi w zaledwie 4 sekundy! 

Cena w PLUSIE –  1 zł na start i 36 rat 0% po 33.33 zł/mies. za sprzęt z abonamentem za 50 zł/mies.

Samsung Galaxy Buds2

Słuchawki to gadżet, który docenicie już nawet w trakcie podróży do wybranej destynacji – dzięki nim zagłuszycie dźwięki w samolocie i przesłuchacie podcast, który odkładaliście “na później” od wielu miesięcy.

Słuchawki przydadzą Wam się w czasie wolnym (do słuchania muzyki, słuchania książek, nastrajania się do porannego treningu), ale również do pracy “w terenie”. Model od Samsunga Galaxy Buds2 ma aż trzy mikrofony i wbudowaną jednostkę wychwytująca głos, dzięki czemu wszystkie połączenia są czyste, a rozmowy bardzo wyraźne. Co więcej, działanie słuchawek jest oparte na maszynowym uczeniu się – technologia wyłapuje i usuwa niechciane dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu nic nam nie przeszkadza podczas połączenia. A jeśli zastanawiacie się, dlaczego Galaxy Buds2 mają taki nietypowy, lekko wypukły kształt to musicie wiedzieć, że nie jest to przypadkowy zabieg, a design służący zminimalizowaniu zakłóceń – tym razem tych powodowanym np. morską bryzą, która towarzyszy nam podczas pracy z plaży.

Cena w PLUSIE – 1 zł na start i 36 rat 0% po 16,89 zł/mies. 

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm

Czy smartwatch może nam się przydać podczas workation? Oczywiście i to nie tylko tym aktywnym osobom, które chcą rozpoczynać każdy swój dzień od treningu w pięknych okolicznościach przyrody. Dzięki Samsung Galaxy Watch 4 Classic macie pod ręką wszystkie swoje ulubione aplikacje, w tym te służące do płatności zbliżeniowych czy słuchania muzyki. Co więcej, dzięki temu smatwatchowi sprawdzicie, czy faktycznie praca w trybie workation sprzyja Waszemu zdrowiu – gadżet wykrywa i holistycznie analizuje fazy snu, a także pozwalają sprawdzić poziom tlenu we krwi i chrapanie. Pozwala też zapoznać się z zaawansowanymi wskazówkami przygotowanymi przez National Sleep Foundation, by zapewnić sobie lepszy i dłuższy sen

Poza tym smartwatch jest wyposażony w czujnik Samsung BioActive, dokonujący pomiaru EKG i ciśnienia krwi w czasie rzeczywistym. Może również sprawdzić nietypowe tętno i rytm serca za pomocą EKG, po czym przesłać dane bezpośrednio na telefon, z którego z łatwością można je udostępniać. 

Cena w PLUSIE –  29 zł na start i 36 rat 0% po 47.78zł/mies. 

Sony SRS-XB13

Na workation zabieramy słuchawki, ale możemy również spakować do walizki poręczny, bezprzewodowy  głośnik. Sony SRS-XB13 wypuścił na rynek takiego idealnego towarzysza podróży, który gwarantuje mocne brzmienie dzięki technologii EXTRA BASS oraz procesorowi Sound Diffusion. Możecie śmiało zabrać go nawet na plażę – głośnik ma stopień ochrony przed wodą i pyłem IP67. Do tego jest wytrzymały na wstrząsy i upadki, które mogą przydarzyć się podczas codziennego użytkowania.

Głośnik przydaje się oczywiście również do pracy – nie tylko włączymy na nim relaksującą muzykę, która ułatwi skupienie się na obowiązkach, ale także może być użyty podczas wideokonferencji. Wielogodzinne rozmowy online na słuchawkach mogą być w końcu męczące dla naszych uszu, a z tym głośnikiem w wygodny sposób wykonamy wszystkie połączenia – nie tylko przez np. Teamsy na komputerze, ale również telefoniczne. 

Cena w PLUSIE –  1 zł na start i 36 rat 0% po 6,33 zł/mies. 

Więcej przydatnych wakacyjnych i biurowych gadżetów znajdziecie w sklepie Plusa – www.plus.pl

 

Materiał powstał we współpracy z PLUS