CODE{sun}DAY2 już 2 lipca. Jeśli chcesz nauczyć się kodować, weź udział w tym wydarzeniu!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Programowanie staje się powoli jedną z najważniejszych umiejętności tej dekady. Powstają tysiące firm, które poszukują dziesiątek tysięcy programistów, a ciągle brakuje ich na rynku. Kodowania może jednak nauczyć się każdy. Tylko jak zacząć?

Odpowiedź na to pytanie będziemy mogli usłyszeć podczas CODE{sun}DAY2, czyli drugiej edycji jednodniowych warsztatów programowania od podstaw. CODE{sun}DAY2 to także oficjalne otwarcie HACKER:SPACE Trójmiasto.

Po udanych styczniowych warsztatach CODE{sun}DAY, gdzie 50 osób zasmakowało świata koderki i budowania inteligentnych urządzeń przyszedł czas na druga edycję. Podczas CODE{sun}DAY2 2-3 lipca 2016 roku w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przewidywanych jest 150 uczestników, 12 warsztatów oraz 96 godzin zajęć!  Wydarzenie będzie całkowicie darmowe. W jego trakcie nastąpi również otwarcie Trójmiejskiego HACKER:SPACE’a, który będzie przestrzenią umożliwiającą wymianę wiedzy i doświadczeń, rozwijanie kompetencji technologicznych, a także naukę i odkrywanie tego, co całkiem nowe, od zera, pod okiem doświadczonych mentorów.

Celem HACKER:SPACE’a  jest tworzenie zaawansowanych projektów, które będą mogły ewoluować i przeradzać się w prawdziwe biznesy. Ten obszar będą wspierać także spotkania z doświadczonymi trenerami i przedsiębiorcami, którzy specjalizują się na polu Internet of Things.

CODE{sun}DAY2

– Już od długiego czasu otrzymywaliśmy zapytania od osób, które chciałyby zacząć programować, ale nie wiedziały od czego zacząć. Co więcej, podkreślały, że z programowaniem nie miały żadnej styczności. Pierwszą edycję CODE{sun}DAY przygotowaliśmy specjalnie z myślą o takich osobach i był to strzał w dziesiątkę. Zapisy na warsztaty skończyły się w ciągu dwóch minut, a powstałe podczas zajęć programy i urządzenia, pokazały, że chcieć to móc – mówi Marcin Młyński, organizator wydarzenia.

Uczestnicy będą mieli do wyboru aż dwanaście warsztatów w ramach dwóch ścieżek: SOFTWARE i HARDWARE. Na warsztatach ścieżki SOFTWARE przyszli programiści będą mogli stworzyć swoje pierwsze aplikacje w Javie, dynamiczne strony internetowe. Osoby na ścieżce HARDWARE, będą mogły zbudować swojego pierwszego robota czy inteligentne urządzenie wykorzystując dziesiątki czujników, mikrokontrolery i mikrokomputery. Ścieżka HARDWARE będzie można kontynuować w HACKER:SPACE Trójmiasto.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia