Codility pozyskuje w 22 mln dolarów. W polski startup angażują się inwestorzy z Wielkiej Brytanii

Dodane: 03.02.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Codility, platforma ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów, ogłosiła zamknięcie rudny finansowania w wysokości 22 mln dolarów, przy udziale Oxx i Kennet Partners. Inwestycja ta zakończy trwający od 10 lat okres samofinansowania spółki i wesprze Codility w dalszym rozwoju platformy i przyspieszonym wzroście. 
Pozyskany kapitał zostanie użyty do wzmocnienia pozycji Codility na rynku, na którym firma od lat wspiera rozwój zespołów programistów w szybko rozwijających się firmach, takich jak Microsoft, Tesla, Slack czy Okta. W 2019 roku Codility pomogło ponad 1500 klientom w rekrutacji ponad 455 tys. programistów, co jest wynikiem o 54% lepszym względem poprzedniego roku.

– Obecnie na rynku trwa dynamiczny rozwój zespołów programistycznych, firmy zatrudniają kolejnych specjalistów na szeroką skalę, aby zapewnić efektywny rozwój ich produktów i usług – mówi Natalia Panowicz, CEO Codility. – Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się zatem strategicznym celem każdej firmy.  Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług. Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility. Firmy, które korzystają z naszej platformy rozwijają się szybciej, ponieważ skupiają się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, nie tracąc czasu na nieefektywne procesy rekrutacyjne.

Dzisiejsze realia w branży wymagają od pracodawców, aby przeprowadzali procesy rekrutacyjne w taki sposób, aby odzwierciedlały one jak najdokładniej codziennie wyzwania programistów. Dla firm niemających wyspecjalizowanych działów rekrutacji, polegających głównie na pracownikach kontraktowych, może to być trudne, a ryzyko zatrudnienia niewłaściwych kandydatów wzrasta. System oceny programistów stworzony przez Codility automatycznie ocenia umiejętności techniczne kandydatów pod każdym kątem, pomagając przedsiębiorstwom oszacować potencjał i wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko. Dodatkowo, poprzez ocenę na podstawie faktycznych umiejętności, Codility pomaga również w budowaniu bardziej zróżnicowanych zespołów.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem