Coinbase zostanie inwestorem. Szuka projektów kryptograficznych i blockchainowych

Dodane: 06.04.2018

Karolina Halik

Udostępnij:

Coinbase, platforma do handlu kryptowalutami, uruchomiła fundusz, który zainwestuje w firmy zmieniające świat finansów. Firma chce rozwijać ekosystem i budować w nim trwałe relacje oraz zapewnić finansowanie obiecującym firmom na wczesnym etapie rozwoju, które mają innowacyjne pomysły.

fot. unsplash.com

Fundamentowe inwestycje funduszu, które rozpoczną się w tym tygodniu, pomogą firmom rozwinąć się w zakresie kryptografii i blockchaina. Podjęte działania mają również na celu budowanie relacji w tym ekosystemie, powiedział prezes i dyrektor operacyjny Coinbase, Asiff Hirji, w czwartek dla Fast Money CNBC.

Wsparcie dla całego ekosystemu

Prezes podkreślił, że Coinbase Ventures szuka założycieli firm, a nie kolejnej kryptowaluty do zarabiania pieniędzy. – Nie inwestujemy w żadne waluty, ponieważ nie chcemy konfliktu interesów – powiedział Hirji. Nie zaprzeczył natomiast potencjalnym inwestycjom w konkurencyjne projekty. – Tutaj, w Coinbase, angażujemy się w tworzenie otwartego systemu finansowego dla świata. Patrzymy w przyszłość i wierzymy, że jest wiele różnych i zdrowych podejść – dodał.

Potwierdza to wpis Emilie Choi, szefa ds. rozwoju Coinbase, na firmowym blogu – Przynajmniej na początku naszym celem jest pomoc najciekawszym firmom w branży. Oznacza to, że nie mamy strategicznego wymogu formalizowania relacji partnerskich z takimi firmami, jak robią to niektóre programy korporacyjne. Skupiamy się na budowaniu silnych relacji i wspieraniu rozwoju ekosystemu.

Kryptowalutowe State Street

Coinbase jest wiodącym rynkiem kryptowalutowym w Stanach Zjednoczonych Jego giełda GDAX dla profesjonalnych handlowców oferuje bitcoin, bitcoin cash, litecoin i ethereum.

Coinbase, po raz pierwszy zaczął oferować usługi dla firm z Wall Street w 2014 r. Za pośrednictwem giełdy GDAX, zaczął walczyć o więcej instytucjonalnych transakcji w kryptowautach. Firma pracuje również nad innymi produktami i usługami, w tym nad zaawansowanymi typami zamówień i produktami powiązanymi z danymi rynkowymi. 

Firma ogłosiła również uruchomienie Coinbase Custodian, produktu depozytariusza dla przestrzeni kryptograficznej, którą firma stara się skalować, aby była „State Street dla kryptowalut“. Ta usługa zapewni klientom instytucjonalnym metodę przechowywania ich kryptowalut, z takim samym poziomem bezpieczeństwa, jak banki depozytowe.