Coinfirm nawiązał współpracę z Kroll

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Coinfirm nawiązał współpracę z Kroll

Udostępnij:

Polsko-brytyjski startup Coinfirm rozpoczyna współpracę z amerykańskim odziałem firmy consultingowej Duff & Phelps – Kroll. Oba podmioty będą wspólnie pracować nad dostarczeniem nowych rozwiązań z obszaru AML oraz bezpieczeństwa w obrocie kryptowalutami.
Spólka Kroll zajmuje się cyberbezpieczeństwem. Natomiast Coinfirm stworzył rozwiązanie, które potwierdza dokumenty w oparciu o technologię blockchain. Celem tej weryfikacji jest eliminacja nadużyć w obrocie dokumentami online. Narzędzie Coinfirm likwiduje problemy regulacyjne związane z wykorzystaniem cyfrowych walut takich jak Bitcoin, Dash, czy tokenów jak GolemProject. Mówiąc wprost firma zapobiegający praniu pieniędzy w transakcjach kryptowalutowych.

Dzięki podjętej współpracy obu firm bezpieczeństwo związane z transakcjami kryptowalut ma być jeszcze wyższe. Coinfirm i Kroll chcą uzupełniać się w swoich działaniach, by jeszcze skuteczniej działać. Według Pawła Kuskowskiego, który zarządza Coinfirm, łączna wartość kradzieży na rynku kryptowalut to 10 mln dolarów, tak więc obie firmy mają co robić w tym obszarze.

Rozwój Coinfirm

Na początku 2017 roku pisaliśmy, że Luma Investment zainwestował 3 miliony złotych w jedną z najbardziej wpływowych firm branży Blockchain – chodziło o startup Coinfirm. Pozyskane finansowanie startup planował przeznaczyć na globalną ekspansję oraz rozwój centrum R&D skoncentrowanego na rozwiązaniach wykorzystujących technologię blockchain.

Kilka miesięcy później Coinfirm wygrał konkurs „Let’s Finech with PKO BP”, tym samym rozpoczynając współpracę z największym polskim bankiem. – Technologia blockchain ma potencjał na to, by zrewolucjonizować szereg obszarów sektora finansowego, dlatego poświęcamy dużo uwagi, aby dobrze ją rozumieć i testować możliwe zastosowania tej technologii w naszym banku – mówił wtedy Szymon Wałach, dyrektor pionu klienta detalicznego w PKO Banku Polskim.

Natomiast przedstawiciele Coinfirm mówili wtedy, że dotychczas firma przeprowadziła wiele testów technologii z bankami, ale PKO Bank Polski jest pierwszym, który postanowił zaimplementować rozwiązania blockchainowe.

Wśród partnerów fintechu znajdują się takie firmy jak Bisnode i Dash. Coinfirm zaczął współpracę również z MIT Enterprise Forum i PwC Startup Collider. Startup rozwijał również drugą odnogę działalności, czyli dostosowanie „łańcucha bloków” do potrzeb tradycyjnej bankowości. Firma równolegle rozwija się również na rynkach międzynarodowych. Spółka swój produkt sprzedaje między innymi w Japonii, Singapurze, Hongkongu, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i w Polsce.

Coinfirm z pewnością należy do fintechów, które warto obserwować, ponieważ startup bardzo dynamicznie się rozwija. Jesteśmy ciekawi zapowiadanej współpracy z Kroll, bo branża kryptowalut, to bardzo gorący obszar w ostatnim czasie. Każdy kto chce się liczyć na rynku finansowym powinien zainteresować się tą tematyką już teraz. Natomiast te firmy i startupy, o których dziś piszemy w tym ujęciu, bardzo możliwe, ze w przyszłości będą nadawały trend w tej branży.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem