Coinfirm ogłasza kolejną inwestycje. Tym razem zgarnął 2 mln euro

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Coinfirm ogłasza kolejną inwestycje. Tym razem zgarnął 2 mln euro

Udostępnij:

Coinfirm zamknął inwestycję od Middlegame Ventures. Firma ogłosiła, że pozyskała 2 mln euro. Fundusze to przyspieszą rozwój oferty produktowej Coinfirm, która zapewnia rozwiązania z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, a także oceny ryzyka i usług związanych z analizą rynku kryptowalut i technologii blockchain.

Skupiając się wyłącznie na początkujących firmach z branży fintech, MiddleGame Ventures dostarcza ekspertyzę inwestycyjną, operacyjną i regulacyjną w zakresie usług finansowych.  – Cieszymy się, że możemy współpracować z Pawłem i zespołem Coinfirm i wspólnie zrealizować ich wizję stania się centralnym dostawcą zgodności i bezpieczeństwa.  Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Coinfirm, chcemy przyspieszyć ich współpracę z instytucjami finansowymi i zapewnić wsparcie dla organów ścigania i agencji regulacyjnych na całym świecie – komentuje Pascal Bouvier, Partner Zarządzający Middlegame Ventures.

Głównym obszarem rozwoju Coinfirm jest podstawowa Platforma AML i Analytics, która oferuje łatwą w użyciu funkcjonalność SaaS dla instytucji finansowych. Coinfirm zainwestuje również w swoje rozwiązanie Travel Rule, a także w inicjatywy Trudatum i Reclaim Crypto, które rozwiązują problemy o kluczowym znaczeniu dla międzynarodowej dystrybucji i obiegu walut kryptograficznych.

– Nieustanne koncentrowanie się na innowacjach finansowych jest cechą wspólną Coinfirm i Middlegame Ventures. Cieszę się również z połączenia inwestycji, operacji i ekspertyzy regulacyjnej zespołu, które wzmocni realizację wizji Coinfirm jako globalnego lidera w obszarze AML – komentuje Paweł Kuskowski, CEO i współzałożyciel Coinfirm.

Na początku tego roku Coinfirm zamknął swoją pierwszą rundę inwestycyjną, podczas której zebrał ponad 4 mln dolarów.  W rundzie ogłoszonej w styczniu 2020 roku przewodził Bird Capital – fundusz venture capital z Londynu. Pozostali inwestorzy Coinfirm to: NKB, Gauss Ventures, Blockchain Valley Ventures i polski Alfabeat. Wszystkie z wymienionych spółek interesują się obszarem fintechu, regtech oraz blockchain.