Colliers Proptech Accelerator ogłosił listę uczestników programu inwestycyjno-mentoringowego na 2018 r.

colliers proptech accelerator oglosil liste uczestnikow programu inwestycyjno mentoringowego na 2018 r
Udostępnij:
Colliers International Group Inc., świadczący usługi na rynku nieruchomości komercyjnych i zarządzania inwestycjami, ogłosił listę uczestników programu dla startupów w branży technologii dla nieruchomości, realizowanego w 2018 r. w ramach akceleratora Colliers Proptech Accelerator.

Do udziału w programie inwestycyjno-mentoringowym wybrano dziesięć startupów z branży proptech z całego świata, z czego trzy spośród nich, SPCE, Raybased, Basking.io, mają siedzibę w Europie.

Uczestnicy programu realizowanego w 2018 r.

  • A Retail Space – wyszukuje najlepszą lokalizację dla firmy na podstawie danych.
  • Basking.io – oparta na rentowności inwestycji platforma automatyki budynku dla rynku elastycznej powierzchni biurowej.
  • Booqed – cyfrowa giełda elastycznej powierzchni, ułatwiająca łączenie firm poszukujących przestrzeni do pracy, spotkań lub organizacji wydarzeń z właścicielami nieruchomości, którzy chcą wynająć innym niedostatecznie wykorzystaną przestrzeń.
  • Lane – system operacyjny dla budynku, upraszczający operacje związane z budynkiem w ramach dostępnej z dowolnego miejsca platformy w chmurze.
  • MapYourProperty – usługa typu Google Maps do celów zagospodarowania terenu, upraszczająca proces planowania do zaledwie trzech kliknięć.
  • Propstack – firma specjalizująca się w danych i ich analizie, pomagająca w prognozowaniu trendów na rynku nieruchomości oraz ułatwiająca zawieranie pomyślnych transakcji.
  • Raybased – otwarta sieć bezprzewodowa dla branży nieruchomości komercyjnych, komunikująca się za pośrednictwem wszystkich istniejących instalacji elektrycznych w celu monitorowania i optymalizacji takich funkcji, jak ogrzewanie, wentylacja, oświetlenie i dostęp do budynku oraz sterowania nimi.
  • RefineRE – wykorzystuje dane z rynku w czasie rzeczywistym, aby zapewnić inteligentną analizę danych dotyczących nieruchomości komercyjnych organizacjom, które chcą szybciej podejmować bardziej przemyślane i lepsze decyzje o zakupie, sprzedaży, wynajmie, rozbudowie lub zmniejszaniu portfela nieruchomości.
  • SPCE – we współpracy z firmą Experian i czołowymi uczelniami z całego świata SPCE umożliwia osobom z kręgu szkolnictwa wyższego wyszukiwanie i opłacanie kampusowych, studenckich nieruchomości na wynajem oraz uzyskiwanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej bez konieczności uiszczania kaucji bądź ponoszenia odpowiedzialności z tytułu wspólnego najmu.
  • Upsuite– miejsce, w którym zespoły wyszukują przestrzenie do coworkingu.

Przez kolejne 13 tygodni uczestnicy programu realizowanego w 2018 r. będą pracować w przestrzeni akceleratora Techstars w Toronto nad doskonaleniem planów biznesowych, dostosowaniem oferty do rynku, dopracowaniem strategii zdobywania funduszy oraz materiałami na Dzień Prezentacji (4 grudnia 2018 r). W trakcie tego procesu startupy będą ściśle współpracować z mentorami z firmy Colliers i branży nieruchomości, założycielami startupów, które odniosły sukces oraz przedstawicielami funduszy venture capital. Na zakończenie programu każdy startup zaprezentuje się inwestorom i mentorom w Dniu Prezentacji.

– Dzięki kulturze przedsiębiorczości w Colliers z dumą wspieramy mentoring i korzyści, jakie może przynieść rozwijającym się firmom. Uczestnicy programu będą mieli dostęp do ponad 100 mentorów z firmy Colliers i z branży nieruchomości. Jednocześnie zyskają wyjątkową okazję do testowania, dopracowywania i rozwijania swoich przedsięwzięć – mówi Jay Hennick, prezes zarządu i CEO firmy Colliers.