Columbus Energy partnerem czeskiej spółki ČEZ: będzie dostarczał farmy fotowoltaiczne

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Columbus Energy partnerem czeskiej spółki ČEZ: będzie dostarczał farmy fotowoltaiczne

Udostępnij:

Columbus Energy, działający w konsorcjum z czeską spółką Energon Energy Solutions, został dostawcą farm fotowoltaicznych dla firmy ČEZ, mającej swą siedzibę w Pradze. To kolejna inwestycja Columbus Energy na czeskim rynku.

Niedawno spółka Columbus Energy wygrała przetarg na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków należących do miasta Brna. Firma znalazła się w gronie trzech wybranych podmiotów, którzy zgłosili się do ogłoszonego przez władze miasta przetargu. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi 2,2 mld czeskich koron, co równa się niemal 390 mln złotych.

Teraz Columbus rozpoczyna kolejną realizację na rynku czeskim. Firma została zakwalifikowana jako jeden z dostawców farm fotowoltaicznych na terenie Republiki Czeskiej dla ČEZ a.s. z siedzibą w Pradze. Podstawą produkcji energii elektrycznej w Grupie ČEZ są bezemisyjne źródła – energetyka jądrowa i odnawialne źródła energii.

Budować farmy fotowoltaiczne

– Dzięki temu osiągnięciu, Columbus będzie miał możliwość uczestniczenia w przetargach w wąskiej grupie dostawców, oferując kompleksowe usługi obejmujące projektowanie, dostarczenie materiałów, budowę oraz elektryfikację farm fotowoltaicznych – komentuje Michał Gondek, wiceprezes zarządu Columbus Energy S.A.

W ramach tej współpracy, Columbus Energy wszedł w konsorcjum z firmą – Energon Energy Solutions s.r.o. Jest ona częścią Energon Holding, który od ponad 20 lat specjalizuje się w energetyce, zarówno konwencjonalnej, jak i odnawialnej. Spółki Energon Holding realizowały projekty nie tylko w Republice Czeskiej, ale również w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Słowacji i innych krajach.

– Ten kontrakt nie tylko potwierdza renomę Columbus Energy w branży fotowoltaicznej, ale także umacnia jej pozycję na rynku europejskim jako zaufanego dostawcy rozwiązań energetycznych– dodaje Michał Gondek.

Zdjęcie: materiały Columbus Energy.

Czytaj także: