Createrria - pierwsza gra do tworzenia gier wydana

createrria pierwsza gra do tworzenia gier wydana
Udostępnij:
Incuvo, katowicki start up tworzący gry właśnie opublikował swój pierwszy projekt. Createrria: craft your games to wyjątkowa gra pozwalająca użytkownikom tworzyć własne gry.

Incuvo, katowicki start up tworzący gry właśnie opublikował swój pierwszy projekt. Createrria: craft your games to wyjątkowa gra pozwalająca użytkownikom tworzyć własne gry.

Na tabletach można tworzyć już niemal wszystko. Zdjęcia, rysunki, muzykę, nawet wirtualną ceramikę. Ale do tej pory nie było na rynku naprawdę dobrej platformy do tworzenia gier. Liczymy na to, że Createrria to zmieni  – mówi Jakub Duda, współzałożyciel studia Incuvo.

Createrria to pierwsza aplikacja która pozwala graczom tworzyć i publikować własne gry należące do najpopularniejszych gatunków mobilnych. Tworzenie własnych gier za pomocą Createrrii jest ciekawe i proste – w ciągu kilku minut gracz może zaprojektować fajną, świetnie wyglądającą grę i podzielić się nią z przyjaciółmi za pośrednictwem growej społeczności lub Facebooka.

Światowe wydanie gry następuje po czteromiesięcznych testach gry w Kanadzie Australii i Nowej Zelandii, które okazały się być wielkim sukcesem. W krótkim okresie gra zdobyła 45 tysięcy użytkowników, którzy stworzyli 60 tysięcy gier. Ponad 45% użytkowników Createrii nie tylko gra, ale również tworzy własne gry!

Często uruchamiam Createrrię rano, tylko po to, by zobaczyć co nowego wymyślili nasi użytkownicy. To niesamowite uczucie, gdy Twoi użytkownicy zaskakują Cię szalonymi pomysłami - dodaje Wojciech Borczyk, drugi z założycieli Incuvo.

Createrria została już doceniona przez branżę i media - w ubiegłym roku trafiła do finałów konkursu “Best Projects” paryskich targów Games Connection, zbiera wysokie oceny recenzentów, trafiła też do podręczników projektowania gier.

Grę śląskiego Incuvo docenił też sam Prezydent Komorowski. Jako jeden z najlepszych polskich start upów, które w 2013 roku zdobywały partnerów biznesowych w Dolinie Krzemowej, została zaproszona na spotkanie z prezydentem, które odbyło się we wrześniu w Nowym Jorku.

Createrria jest obecnie dostępna za darmo (w modelu free to play) na urządzenia firmy Apple – iPad, iPhone i iPod. Wersja dla Androida zostanie wydana w przyszłym roku.

źródło: informacja prasowa