Credit Suisse przejmuje NorthPoint Technology od ACA Compliance Group

Udostępnij:
Credit Suisse ogłosił w czwartek, że jego grupa kapitałowa fintech growth NEXT Investors kupiła od ACA Compliance Group pakiet produktów NorthPoint i praktykę doradztwa technologicznego. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

– Miło nam powitać zespół NorthPoint i Portfolio BI w portfelu spółek NEXT Investors. Kompleksowy pakiet produktów NorthPoint, od oprogramowania do zarządzania zleceniami po zarządzanie portfelem, zapewnia zróżnicowaną ofertę dla rosnącej bazy klientów, która obejmuje fundusze hedgingowe, alokujące i zarządzające aktywami. Jesteśmy podekscytowani możliwością rozwoju w tym pionie, ponieważ instytucje finansowe nadal wykorzystują nowe technologie i narzędzia do rozwiązywania swoich potrzeb operacyjnych i potrzeb klientów – powiedział cytowany w komunikacie Alan Freudenstein, Co-Head and Portfolio Manager NEXT Investors w Credit Suisse Asset Management.

NorthPoint będzie w całości własnością nowej firmy Business Intelligence, zwanej Portfolio BI. Jeremy Siegel zostanie powołany na stanowisko CEO Portfolio BI. ACA zachowa swoje rozwiązania RegTech, w tym ComplianceAlpha i oprogramowanie Regulatory Reporting. Dodatkowo będzie współpracować z Portfolio BI w celu obsługi wspólnych klientów.

– Pakiet produktów NorthPoint wpisuje się w wizję i technologię oferowaną przez Portfolio BI. Ponieważ nadal koncentrujemy się na ComplianceAlpha, naszej regulacyjnej platformie technologicznej, mamy nadzieję na kontynuację bliskiej współpracy z Portfolio BI i planujemy zapewnić naszym wspólnym klientom wzorową obsługę – powiedział Raj Bakhru, Chief Innovation Officer w ACA.

NorthPoint Solutions

NorthPoint Solutions zostało założone w 2003 roku, a przejęte przez ACA w 2014 roku. Pakiet produktów obejmuje oprogramowanie finansowe oraz usługi dla wiodących firm zarządzających inwestycjami. NorthPoint oferuje pakiet do zarządzania inwestycjami, który obejmuje System Zarządzania Zamówieniami (OMS), Zarządzanie Portfelem, Hurtownię Danych, Security Master i Price Master. NorthPoint oferuje również pełen pakiet profesjonalnych usług i dostarczył rozwiązania dla ponad 150 firm zarządzających inwestycjami.

Jeremy Siegel, który pełni funkcję CEO LUX Fund Technology and Solutions, dostawcy rozwiązań biznesowych i technologicznych dla branży aktywów alternatywnych, będzie jednocześnie liderem Portfolio BI. Jeremy wnosi 24-letnie doświadczenie w zakresie usług finansowych oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie wspierania funduszy hedgingowych na całym świecie.

Credit Suisse Asset Management's NEXT Investors identyfikuje mniejszościowe możliwości inwestycji kapitałowych w prywatne firmy technologiczne i usługowe na całym świecie. Portfel zespołu obejmuje szybko rozwijające się firmy prywatne, które współpracują z branżą usług finansowych w różnych sektorach, w tym w zakresie struktury rynku, technologii finansowych, oprogramowania dla przedsiębiorstw, analizy danych i finansów specjalistycznych.