Crowdfunding rozwija się w gdańskim STARTERZE

crowdfunding rozwija sie w gdanskim starterze
Udostępnij:
Masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie? Twoja głowa pełna jest przedsiębiorczych pomysłów, ale jedyne co cię powstrzymuje to brak funduszy? Z rozwiązaniem przychodzi Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz projekt Crowd Fund Port.

Już tej jesieni przy ulicy Świętojańskiej 68 w Gdańsku, powstanie pierwsza w Trójmieście kawiarnia, w której zatrudnione zostaną osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Przez dwa miesiące na platformie wspieram.to trwała zbiórka na serce kawiarni – ekspres do kawy. Dzięki wsparciu Crowd Fund Port, STARTERA, ale także ludzi dobrego serca, udało się zebrać aż 33 660 zł.

– Inicjatorzy projektu, na początku stycznia wzięli udział w cyklu bezpłatnych warsztatów na temat finansowania społecznościowego, które odbywały się w STARTERZE. Zainspirowani przez naszych mentorów i specjalistów zgłosili swój pomysł do projektu. Tak rozpoczęła się nasza przygoda. Od początku wiedzieliśmy, że ta inicjatywa ma duże szanse na powodzenie ze względu na jej społeczny charakter. Wspólnie przeszliśmy przez wymagania formalne i wsparliśmy inicjatywę merytorycznie. Już wkrótce wybierzemy się na pyszną kawę do ciekawej kawiarni – mówi Anna Malinowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

To nie jedyny tak duży sukces zbiórki crowdfundingowej w Gdańsku. Pod koniec czerwca odbył się turniej piłkarski „Dziewczyny Grają Fair”, który miał na celu promowanie zasad gry „fair play” oraz popularyzację drużyn dziewczęcych wśród kibiców.

– Piłka nożna jeszcze do niedawna była dyscypliną sportową przypisaną głównie płci męskiej. Jednak coraz większym zainteresowaniem sport ten cieszy się również wśród dziewcząt. W 2016 roku z potrzeby serca i dużego zainteresowania powstała drużyna piłkarek nożnych, która pod okiem doskonałych trenerów zdobywa coraz większe uznanie. Niestety, brak środków finansowych, mógł spowodować zahamowanie tego rozwoju, a nawet rozpad drużyny. Akcja crowdfundingowa, którą zorganizowaliśmy w ramach projektu Crowd Fund Port i przy wsparciu STARTERA pozwoliła nam na realizację wyjątkowego turnieju, który posłużył promocji kobiecej piłki nożnej – mówi Elżbieta Jachlewska, prezes Stowarzyszenia Sportowego Biało-Zielone Lechia Gdańsk, wiceprezeska Stowarzyszenia WAGA.

W najbliższym czasie wystartują kolejnej cztery akcje crowdfundungowe. Zbiórkę będzie można wesprzeć poprzez platformę wspieram.to. Projekt Crowd Fund Port realizowany jest ze środków Interreg dla Europy Centralnej.