Crowdway dołącza do Eurocrowd – międzynarodowej organizacji zrzeszającej platformy ECF w Europie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Marcel Rowiński, prezes zarządu Crowdway

Udostępnij:

Eurocrowd od 2013 roku promuje crowdfunding w wielu wydaniach, zarówno donacyjny, jak i udziałowy. Zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym liderów poszczególnych rynków europejskich. Działa na rzecz wprowadzania innowacji, profesjonalizacji i transparentności usług finansowych, oraz współpracy w zakresie wspólnego stanowiska biznesu wobec rządowej działalności regulacyjnej. Eurocrowd zapewnia m.in. wymianę know-how między dostawcami rozwiązań fintechowych i wspólne działanie na rzecz usuwania barier w rozwoju rynku finansowego.

Na zdjęciu: Marcel Rowiński, prezes zarządu Crowdway | fot. mat. pras.

– Eurocrowd to aktywnie działająca organizacja, które wpływa na rozwój rynku finansowego. W jej ramach dzielimy się doświadczeniami z innymi aktywnymi uczestnikami i łatwiej nam reagować na wspólne wyzwania. Przykładem mogą być zmiany regulacyjne opisane rozporządzeniem ECSP, wchodzące właśnie w życie – dodaje Marcel Rowiński, prezes zarządu Crowdway.

Ujednolicenie rynku szansą dla wielu spółek

Platformy ECF już wcześniej przygotowywały się na nowe regulacje, które wzmocnią ochronę inwestorów, pomogą w profesjonalizacji, ale też podniosą limity finansowania, o które mogą się starać emitenci. Ważnym aspektem ujednolicenia rynku jest fakt, że zasięg działania platform zwiększy się, po uzyskaniu licencji będą one mogły docierać do inwestorów we wszystkich państwach UE.

– Spółki prowadzące dziś emisje akcji kierują swoją ofertę do potencjalnych inwestorów z Polski, bo do tego obliguje prawo, ale to nie znaczy, że inwestorzy zagraniczni nie są zainteresowani. Dla wielu emitentów to duża szansa, zwłaszcza dla tych operujących na różnych rynkach zbytu, mających już pewną rozpoznawalność dzięki swoim produktom – wskazuje prezes Crowdway.

Przeczytaj również 👉 Crowdway wchodzi w sport. Wzmacnia zespół ekspertów i przejmuje platformę Crowdsport.pl