CTHINGS.CO pozyskał 6,5 mln zł od Level2 Ventures i Satus Starter VC

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

CTHINGS.CO pozyskał 6,5 mln zł od Level2 Ventures i Satus Starter VC

Udostępnij:

CTHINGS.CO jest polsko-austriackim startupem zajmującym się tworzeniem rozwiązań z obszaru 5G, sieci sensorowych IoT i aplikacji chmurowych typu Digital Twin. Leadinwestor, Level2 Ventures zainwestował w spółkę 4,5 mln zł, a Satus Starter VC w ramach follow-on 2 mln zł.

Pozyskany kapitał CTHINGS.CO wykorzysta na ekspansję na rynkach zagranicznych, m.in.rozwój projektów w Skandynawii i Europie Zachodniej, development produktów, realizację strategii marketingowo-sprzedażowej oraz powiększenie zespołu. Produkty firmy pracują już w kilku krajach skandynawskich oraz w Polsce.

Rozwiązania dla przemysłu 4.0

CTHINGS.CO specjalizuje się wbudowaniu rozwiązań 5G, IoT, edgecomputing m.in. dla przemysłu 4.0 i struktur geograficznie rozproszonych. Współpracuje z globalnymi operatorami komórkowymi oraz dostawcami infrastruktury chmurowej. W portfolio spółki znajdują się m.in.:

  • 5G IoT Gateway – urządzenie do zbierania i jednoczesnego przetwarzania lokalnego dużych porcji danych,
  • CLASP – inteligentna tkanka mesh – sensorów do monitorowania bezpieczeństwa i położenia ruchomych obiektów.
  • 5G Suite of Solutions, umożliwiający zbieranie danych z rozproszonych sieci sensorowych IoT w czasie rzeczywistym oraz efektywne zarządzanie nimi. System pozwala również na analizowanie, wizualizację i raportowanie zebranych danych.

– Obecnie spółka stoi przed wyzwaniem rozwoju na pozostałych rynkach Unii Europejskiej. Wierzymy, że poprzez wsparcie strategiczne i biznesowe, które oferujemy w Level2 Ventures, doświadczenie Partnerów Zarządzających w budowaniu międzynarodowych organizacji oraz efektywną współpracę z Satus Starter VC znacząco ten rozwój przyspieszymy – mówi Adam Rudowski, General Partner Level2 Ventures.

Testowe wdrożenia

W etapie poprzedzającym zamkniętą 21 grudnia rundę finansowania spółka zrealizowała z sukcesem pilotażowe wdrożenia swoich rozwiązań dla NordicInfrastructure Designi Spin Robotics oraz pozyskała szereg klientów na wdrożenia komercyjne, m.in. firmy: Valmont oraz VaSyd.

– W ciągu roku od naszej pierwotnej inwestycji spółka była w stanie dodać do swojego portfolio kolejne produkty, powiększyć trzykrotnie swój zespół oraz zbudować lejek sprzedażowy na dwa najbliższe lata o oczekiwanej wartości aż kilkudziesięciu milionów złotych. Dołączenie do grona inwestorów Level2 Ventures i wsparcie, jakie zaoferował spółce Adam Rudowski, założyciel Veracomp SA, dają  CTHINGS.CO szansę na stanie się jednym z istotniejszych graczy na rynku 5G – wyjaśnia Partner Funduszu Satus Starter, Łukasz Wąsikiewicz.

– Ten rok był dla nas czasem intensywnego rozwoju: zarówno pod względem naszego portfolio produktowego, jak i powiększenia zespołu, a także pozyskania pierwszych klientów. Współpraca ze Spin Robotic i NordicInfrastructure Design już przyniosła zainteresowanie kolejnych firm skandynawskich. Z sukcesem udało nam się zrealizować komercyjne wdrożenie dla firmy Valmont, co zaowocowało kolejnymi kontraktami dla przemysłu ciężkiego. Nasze rozwiązania technologiczne i innowacyjne podejście do Internetu Rzeczy w przemyśle i miastach zostało zauważone i docenione przez liderów branży IoT. Otrzymaliśmy zaproszenie do zaprezentowania swoich rozwiązań podczas konferencji IoT TALKS w Sztokholmie, w której uczestniczą firmy, potrafiące wykorzystać najnowsze technologie w celu rozwiązania dzisiejszych wyzwań, a przy tym uruchomić skalowalny biznes o dużym potencjale. Przed nami perspektywa dwóch lat intensywnej pracy. Mamy bardzo pozytywny feedback od naszych klientów i partnerów. Wsparcie inwestorskie pozwoli nam skupić się na dalszym rozwoju naszych produktów oraz wdrożeniu strategii marketingowej i sprzedażowej – komentuje Arnold Wierzejski, CEO CTHINGS.CO.

IoT – jeden z elementów cyfrowej transformacji

Od kilku lat zauważalny jest wzrost globalnego rynku zastosowania urządzeń typu IoT Gateway. Szacuje się, że historycznie, w latach 2017-2020, rynek ten rósł w tempie 30,9% rocznie. Pod względem wielkości oczekuje się, że do 2023 r. na powyższy rynek składać się będzie ok. 17,2 miliarda urządzeń. Rynek rozwiązań opartych o technologię 5G w 2020 roku wyceniany był na 53 mld dolarów, w 2026 prognozuje się, że osiągnie on prawie 250 mld dolarów. Integracja możliwości łączności w coraz większej liczbie urządzeń jest jednym z głównych czynników napędzających szybkie przyjęcie rozwiązań IoT w globalnej gospodarce.

 

Przeczytaj więcej o IoT dla przemysłu 4.0: Trzeba znaleźć równowagę pomiędzy planowaniem a chaosem. Innowacyjność rodzi się pośrodku tych dwóch światów – Dominik Nowak (Husarion)

 

Opracowanie: KK