Cuppon.pl obala mity – rentowność zakupów grupowych jest możliwa!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Cuppon.pl to jeden z wielu serwisów zakupów grupowych działających na Polskim rynku. Należy do najstarszych portali, a przede wszystkim zalicza się do wąskiego grona serwisów wykazujących rentowność! Właśnie świętuje swoje pierwsze urodziny i z tej okazji…

Cuppon.pl to jeden z wielu serwisów zakupów grupowych działających na Polskim rynku.  Należy do najstarszych portali, a przede wszystkim zalicza się do wąskiego grona serwisów wykazujących rentowność! Właśnie świętuje swoje pierwsze urodziny i z tej okazji podsumowuje swoje ostatnie 12 miesięcy na burzliwym rynku zakupów grupowych.

Liczba użytkowników odwiedzających portal miesięcznie wynosi obecnie 170 tysięcy, z czego zarejestrowanych jest 93 tysiące użytkowników. Według danych z maja br. wartość sprzedanych kuponów wyniosła ponad 300  tysięcy złotych, zaś użytkownicy zaoszczędzili blisko 700 tysięcy złotych. Od początku działania serwisu wartość sprzedanych kuponów wyniosła 1,2  mln złotych, dzięki czemu użytkownicy mogli zaoszczędzić ponad 3 mln złotych. Z końcem maja 2011r. spółka osiągnęła rentowność.

Dawid Dusza, Prezes Zarządu Cuppon Sp. z o.o., podsumowuje pierwszy rok działalności:
Z dużą satysfakcją przekazujemy informację, że osiągnęliśmy rentowność. Udowodniliśmy tym samym, że jest to możliwe w tym biznesie i nie mówię tego rzecz jasna w kontekście wyników finansowych największego portalu zakupów grupowych na świecie. Rok temu, startując na polskim rynku, słyszeliśmy głosy zwątpienia co do sensowność powołania serwisu. Przetrwaliśmy najcięższy okres, kiedy to liczba startujących serwisów tej kategorii przerosła oczekiwania wszystkich. W chwili obecnej możemy śmiało ogłosić, że rok po starcie jesteśmy na świetnej pozycji, a przede wszystkim osiągnęliśmy zadowalające wyniki finansowe. Cuppon.pl stał się istotnym graczem na rynku zakupów grupowych w Polsce.

Od lutego 2011r. inwestorem w spółce Cuppon jest fundusz Xevin Investments.

źródło: informacja prasowa